Co je cool Móda a styl

Svatební šaty nemusí být vždy bílé

Nevěsta neobléká vždy jen bílou. Svatební šaty se liší napříč různými kulturami. Pojďte nahlédnout pod pokličku jiným kulturám a oděním nevěst.

Asie a pestré odstíny

Nevěsty napříč Asií často oblékají pestré barvy. Nejčastěji je potkáte v červených svatebních šatech, které bývají zdobené zlatými detaily. Červená barva spolu se zlatou v asijských zemích symbolizuje sváteční pocity plné štěstí, radosti a hojnosti. Pro svatbu jsou v tamních krajinách nepostradatelné.

V Číně jsou šaty často zdobeny symboly draka s fénixem či pivoňkami nebo lotosy. Vzor na šatech především v dřívějších dobách symbolizoval společenské postavení novomanželky.

Ženy v Indii nosí kromě červených i rudé či žluté nebo zelené šaty, které jsou vždy kombinované se zlatou barvou. I tyto šaty, nebo spíše slavnostní sárí, jsou zdobeny různými ornamenty. Indky si navíc často před svatbou i přibarvují červenou barvou vlasy, aby symboliku barvy podpořily.

Korejky nosí nejčastěji limetkově zelené šaty zdobené přírodními motivy ptáků či motýlů. Často místo tradičních šatů volí svatební kroj hanbok.

Afrika a veselé barvy

Na africké svatbě potkáte nejen ženy, ale také muže oděné do velmi veselých barev a jejich kontrastních kombinací. Nejčastěji vévodí zelená, oranžová, červená či žlutá barva. Například v Ghaně má každá rodina svůj vlastní tradiční potisk svatebních šatů, který se dědí z generace na generaci. Kromě závojů africké ženy na svatbu často oblékají různé šátky, klobouky nebo jiné pokrývky hlavy.

Svatební outfit bývá doladěn přírodními materiály, jako jsou mušle nebo kamínky. Zdobení šperků udává společenský status.

Nebojte se inspirovat!

Necítíte se v bílé barvě dobře? Nebojte se inspirovat v jiných zemích a nechte si ušít svatební šaty na míru podle svých představ. Domluvte si návštěvu v zakázkovém krejčovství KayaTheTailor na Praze 9 a vymyslete společně šaty, které budou ladit vašim představám.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */