Móda a styl

Na co si dát pozor při koupi nové peněženky?

Šrajtofle, prkenice, kešeňa, tobolka či portmonka. Ať už nazýváte peněženku jakkoliv, jejímu výběru je nezbytné věnovat dostatek pozornosti. Mějte totiž na paměti, že nově koupené pouzdro na peníze budete používat denně, a to často i po několik let v kuse.

Stará peněženka jako odrazový můstek

Než si začnete vybírat novou peněženku, vezměte si do ruky tu stávající a vyjmenujte si její plusy i minusy. Zřetel berte zejména na rozměry, materiál, barvu, styl, počet a typ kapes. Odpovědět byste si měla zejména na tyto otázky:

  • Pojme peněženka všechno, co potřebuji?
  • kvalitní zapínání – nevypadávají z ní mince?
  • Nabízí dostatek kapes na bankovky, mince, karty, doklady i paragony a poznámky?
  • Vejde se mi do kapsy, eventuálně kabelky apod.?
  • Líbí se mi barva a design?
  • Byl materiál peněženky dostatečně kvalitní a odolný?

Stylová a současně praktická, taková by měla být ideální peněženka. | Foto: www.penezenky-ahal.cz

Design vs praktická stránka

Peněženku máme v ruce dennodenně a bezpochyby patří k módním doplňkům, které se podílí na naší reprezentaci před okolím. Pouzdro na peníze se nám tak musí líbit! Ale pozor, aby to nebylo na úkor praktického využití. K čemu je sebekrásnější peněženka, do které se vám nevejde ani základní kombinace bankovky-doklady-platební karta?  Někdy naopak může stačit pouzdro na kreditní karty a doklady.

Denní nošení, anebo speciální příležitost?

Zatímco u peněženky pro denní nošení je nezbytné opravdu maximálně sloučit praktické požadavky s těmi estetickými, v případě peněženek pro speciální události se můžete přeci jenom odvázat. Pokud jdeme na ples, do divadla nebo třeba na koncert, nemusíme s sebou táhnout velkou peněženku, ale zcela nám postačí dolarovka, eventuálně spona na peníze. Ta by však v takovém případě měla být sladěna s outfitem. Zatímco černá peněženka jde ke všemu, k zářivě červeným nebo modrým šatům se nebojte pořídit pouzdro na peníze stejné barvy.

Stejně tak, pokud si jdete zaběhat, a chcete si po cestě dát jedno orosené u stánku, doporučujeme neničit si kvalitní koženou šrajtofli, a pro tyto účely zabrousit do kategorie sportovních peněženek, uzpůsobených přímo na aktivní trávení volného času. Mají jednoduché provedení, jsou lehké a velice dobře skladné.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */