Nezařazené

Studentský pokoj – doupě teenagerů, kam mají rodiče přístup zakázán!

Máte doma studenta a stojíte před nelehkým úkolem zařídit mu útulný pokoj? Pak věřte, že se chystáte do běhu na dlouhou trať. Zavděčit se teenagerovi není vůbec jednoduché. Jejich potřeby, přání i požadavky se každým dnem mění a to, co ještě včera bylo super a cool je dnes naprosto out. Chcete-li se setkat s nadšením a uznáním, pak musíte vědět, jak na to.

Prostor, který musí vyhovovat řadě různých potřeb

Studentské pokoje se od těch dětských liší v mnoha ohledech. Zatímco ve školních letech šlo dětem především o barvy, místo k hraní a odpočinku, ve studentských letech vyžadují celou řadu dalších věcí. Ze studentského pokoje rázem vzniká životní prostor, který musí vyhovovat celé řadě potřeb – od ukládání věcí, přes místo k učení až po místo pro relaxaci a samozřejmě i zábavu. Studentský pokoj je tak ložnicí, obývacím pokojem a studovnou zároveň.

Soukromí nadevše

Co si budeme povídat – většině dospívajících dětí jde především o dostatek soukromí, který by jim měl jejich pokoj dopřát. Věci odehrávající se za zavřenými dveřmi by měly zůstat očím rodičům skryty. Základem pokoje pro studenta je postel. Tu mnozí dospívající využívají nejen k odpočinku a spánku, ale například i k učení. Dále by zde neměl chybět dostatečně prostorný pracovní stůl doplněný o úložný prostor, do kterého se vejde veškeré učení i jiné potřeby.

Pořádek vládne všude

Kamenem úrazu studentských pokojů je chaos a nepořádek, který zde často panuje. Nejčastěji se jedná o oblečení pohozené všude možně – od psacího stolu, židle, až po parapet, postel a samozřejmě podlahu. Chcete-li, aby v pokoji vašeho studenta vládl alespoň nějaký pořádek, nezapomeňte při zařizování interiéru myslet i na skříně a komody. Dostatek místa pro uložení oblečení, spodního prádla a jiných oděvů zajistí, že se nebude povalovat po podlaze – alespoň možná!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */