Nezařazené

Hudba na svatbu: Je lepší kapela, anebo profesionální DJ?

Milá společnost rodiny i nejbližších přátel, chutný a bohatý catering, zámek nebo jiné vysněné místo konání a… dokonalá hudba! To jsou hlavní pilíře, o které se opírá každá svatba. V tomto článku se společně zaměříme na svatební hudbu. Zejména se pokusíme rozlousknout oříšek, který má jméno: Je lepší najmout si kapelu, anebo DJ?

Je lepší DJ na svatbu, anebo kapela?

Základem je rozhodnout se, zda raději investovat do kapely, anebo svatebního DJ. Kapela má jedno velké lákadlo, ve kterém ji sebelepší DJ nemůže konkurovat. Hraje živě, což je samo o sobě kouzelné a do jisté míry i romantické. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že svatební den je dlouhý a sebezkušenější kapela umí zahrát pouze omezené množství písniček, většinou stejného či podobného žánru. V tomto směru nabízí o nespočet více možností právě DJ.

Široký repertoár a žánrový záběr

Drtivá většina kapel je schopna během svatebního odpoledne i následného večírku (který se často táhne až do brzkých ranních hodin) „točit“ několik desítek, maximálně něco přes sto skladeb. Z fyzických i technických důvodů. DJ je na tom o poznání lépe, protože má k dispozici playlist třeba s 5 000 nejrůznějších písniček spadajících do žánru rocku, popu, disco, klasika atd. Navíc, v dnešní době už není žádný problém připojit se na Wi-Fi a zahrát na přání písničku z Youtube nebo jiné internetové platformy.

Karaoke a promítání videoklipů

Další předností DJ je možnost dokreslit audio výstup i o vizuální stránku. Jinak řečeno: pustit k písničce i videoklip. Vedle běžných svatebních kvízů a her, jakou je např. populární Kočár, si pak můžete zazpívat karaoke. Jednak to bude velká legrace, a jednak se vám povede rozproudit krev v žilách svatebčanů a oživit atmosféru netradičně podanými českými i světovými hity.

Nižší cena za více služeb

V neposlední řadě je potřeba zmínit finanční stránku věci. Kvalitní kapela vás vyjde ve většině případů daleko dráž než profesionální DJ. Zcela logicky – zatímco DJ si vystačí sám, v případě kapely musíte zaplatit více lidí; kytaristu, bubeníka, zpěváka, zvukaře, a zadarmo není ani doprava nástrojů atp. Finanční úsporu naopak můžete investovat do doplňkových služeb, které lepší DJ umí zajistit.

Například DJ Radek Šiml, který ročně hraje na více než 40 svatbách, v rámci svých služeb vedle standardu (vlastní reproduktory, mikrofony, projektor, plátno) umí obstarat i fotokoutek – viz https://www.fotokoutekfunbox.cz/, popřípadě vytvořit originální videoklip s hodnotnými momentkami. Originální snímky z fotokoutku s propracovanými rekvizitami (paruky, masky, brýle, klobouky, plyšáci, cedulky s vtipnými nápisy atd.) obstarají svatebnímu albu pomyslnou třešničku na dortu a přinesou do něj tolik potřebný humor.

DJ a moderátor v jednom

Pokud navíc zvolíte DJ na svatbu vhodným způsobem, získáte za jedny peníze v jedné osobě i moderátora. Ten vás provede svatebním dnem, postará se o plný taneční parket až do ranních hodin a díky svému umu s mikrofonem si vezme na starost i organizaci svatebních her a kvízů. Vy toho totiž budete mít v den vašeho života tolik, že oceníte, když za vás někdo sem tam vezme do ruky mikrofon a seriózní i vtipnou formou udrží svatebčany v zábavě. Ale nezapomeňte svatebního DJ vybírat podle pozitivních referencí!

Technické výhody

Vzít v potaz je nutné i přednosti technického rázu. Kouzlo živého vystupování kapely je vykoupeno poměrně častými přestávkami ve hraní z důvodu občerstvení, toalety nebo zkrátka odpočinku, zatímco DJ může hrát prakticky nonstop. Nadto je schopen regulovat hlasitost svého hraní (např. během hostiny, při projevech, soutěžích atd.), zatímco kapela buď hraje naplno, anebo nehraje vůbec.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */