Móda a styl Šperky a doplňky

Šperk pro maminku i nově narozené miminko

K významné životní události, jako je narození nového miminka, bylo již od pradávna tradicí věnovat mamince i miminku hezký dárek. Tento dar by měl mít určitou hodnotu, a proto jsou v dárkových krabičkách nejčastěji nacházejí zlaté šperky. Ze všeobecného hlediska se traduje, že pro maminku je šperk radostí a zároveň okrasou, a pro malé miminko je to tzv. dárek do peřinky. Darovat jej může úplně kdokoliv z rodiny, ale nejčastěji se této role ujímají novopečení tatínci.

Šperk předávaný z generace na generaci

V rodinách se tento způsob darování uchovává po celé generace. Často jde o dlouhé roky předávaný vzácný šperk, který může být i ručně vyroben. Poctivá ruční práce mu propůjčuje nejen citovou, ale i kvalitativní hodnotu. Pakliže takový šperk jeví známky opotřebení nebo zčernání, stačí ho nechat vyleštit v seriózním zlatnictví.

Šperk dle současných trendů

Pro tuto volbu se nejčastěji rozhodují mladší maminky, které si potrpí na moderní zpracování šperků. Mezi nejžádanější kousky rozhodně patří šperky z bílého zlata. V aktuální době se šperky z většiny vyrábí ze 14-ti karátového zlata o celkové ryzosti dosahující hodnot 585/1000. Tato ryzost je nejvíce vhodná k výrobě šperků z mnoha důvodů. Mezi hlavní aspekty patří optimální tvrdost drahého kovu a samozřejmě i vyšší ryzost, která bývá o poznání měkčí.

Jak správně vybrat vhodný šperk pro miminko?

U holčiček je to o poznání snadnější. První dětské zlaté náušnice vám nejspíše koupí rodiče, kteří se této role ujímají nejčastěji. Na dnešním trhu s kvalitními šperky je výběr dětských náušnic více než rozmanitý. Obrovské spektrum barev střídá značné množství tvarů, od roztomilých kytiček, zvířátek, a to v nejrůznějších zaoblených tvarech.

Populární jsou i zlaté přívěsky ve tvaru anděla nebo andělského křídla, která mají miminku zajistit ochranu. Nezapomínejme také na oblíbený symbol srdíčka. Správně zvolený dárek prozradí více, než tisíce slov. Dětské zlaté řetízky vybírejte v délce 36 a 38 cm. Chcete-li však, aby dítko zlatý šperk nosilo o něco později, zvolte délku 40 až 45 cm.

Nejvhodnějším šperkem pro chlapce je řetízek s přívěskem. Tento šperk užijí kluci i během svého dospívání. Nejvíce populární jsou zlaté destičky se znamením zvěrokruhu. V neposlední řadě i hladké destičky, na které necháte vyrobit rytinu dle svého přání. Bude-li daný přívěsek určen k okamžitému nošení, jistě vyberete z nabídky krásných tvarů zvířat, aut, fotbalových míčů atd.

A jaký šperk pro maminku?

Sice to není pravidlem, ale této role by se měl bezesporu ujmout manžel, partner a tatínek narozeného miminka. Muži už by po narození dítěte měli svou ženu dobře znát, a proto jsou jistě schopni dárek vybrat bez větších potíží. Pokud si i přesto nejste jisti svou volbou, máme pro vás typ na dárek, který nikdy nezklame.

Svou pozornost zaměřte na briliantové šperky. Briliant, jinak řečeno broušený diamant, je naprosto unikátní vzácný kámen, který dozajista přesně vystihuje vaši ženu. Nelekejte se cenového rozpětí. Tyto jemné zlaté šperky s brilianty se v dnešní době dají pořídit za velmi přijatelné ceny. Vše záleží na velikosti, čistotě a karátové váze vybraného kamene.

Pravdou zůstává, že lepší drahý kámen, který by vyjádřil lásku, úctu a vděk, který chováte ke své ženě, nenaleznete.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */