Móda a styl Šperky a doplňky

Průvodce materiály luxusních hodinek

Hodinky se vyrábí z různých materiálů v závislosti na značce a modelu. Neexistuje žádný, o němž by se dalo prohlásit, že je nejlepší. Všechny mají své plusy a mínusy, každému vyhovuje něco jiného. Jak máte poznat, co by sedlo právě vám? Nejdříve musíte jednotlivé materiály prozkoumat.

Nerezová ocel

Pokud se zaměříme na luxusní hodinky, nerezová ocel je jedním z nejčastěji využívaných materiálů. Nevyvolává alergické reakce, je odolná vůči korozi, velmi tvrdá a houževnatá. Poškrábat se sice může, ale šikovný hodinář zvládne díky letování a leštění opravit i hlubší rýhy. Nevýhodou je, že se povrch nedá leštit tak do hladka jako u drahých kovů. Sportovcům může nerezová ocel připadat příliš těžká, měli by volit raději titan, nicméně v segmentu luxusních hodinek jde o jeden z lehčích materiálů.

Titan/karbon

Toužíte po hodinkách lehkých jako pírko? Pak volte titan, případně karbon. Oba materiály jsou opravdu lehké. Ostatně karbon se hodně využívá ve sportovních odvětvích, třeba k výrobě rámů kol nebo lyžařských hůlek. Titan našel využití zase v letectví a kosmonautice. Oba se zpracovávají poměrně obtížně, a tak se z nich vyrábí jen ty nejluxusnější modely. Obvykle jde o pánské hodinky sportovního zaměření.

Zlato v různých podobách

Dalším oblíbeným materiálem je zlato, a to klasické žluté, ale i bílé nebo růžové. Dnes se do popředí čím dál více žene zlato bílé, pro dámské hodinkypak růžové. Působí luxusně, nicméně vybírá si za to dost krutou daň. Zlato je obecně měkký materiál, takže se relativně snadno poškrábe.

Keramika

Pro spoustu lidí jde o velké překvapení, ale z keramiky se nedělá jen nádobí. Na druhou stranu ta, která se používá pro výrobu hodinek, je úplně jiná. Je lehká, hypoalergenní a velmi tvrdá. Na první pohled vypadá jako supermateriál bez jediné chybičky, nicméně je velmi křehká. Jakmile vám takové hodinky spadnou, téměř jistě přijdou k úrazu.

Hodinky se dále vyrábí třeba i z ohebného silikonu, žuly nebo zrajícího sýra. U těch luxusních jsou však výrobci poněkud konzervativnější. O tom, jak vypadají hodinky z jednotlivých výše popsaných materiálů, se více dozvíte přímo u prodejce Hodinky-beny.cz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */