Móda a styl Spodní prádlo

Jak prát krajkové spodní prádlo, aby bylo stále jako nové?

Pořídila jste si úžasné krajkové kalhotky, ale raději je nenosíte, protože byste je musela vyprat? Je to škoda, protože krajkové spodní prádlo momentálně letí jako nikdy předtím a rozhodně byste se mu neměla vyhýbat jen kvůli náročnější údržbě. Raději si přečtěte, jak krajku prát, aby vydržela co nejdéle jako nová!

Řiďte se následujícím pravidlem: čím je materiál jemnější a citlivější, tím více o něj musíte pečovat. V praxi to znamená prát, ale také ždímat a pozvolna sušit s citem. Samozřejmě záleží na konkrétním materiálu – ty luxusní jsou obvykle pevné, silné a odolné, přesto však vyžadují speciální péči.

Ať už si pořídíte krajkové dámské spodní prádlo Tommy Hilfiger (ano, i tento výrobce má v nabídce takový typ prádla!) či jinou značku, vždy si důkladně prostudujte pokyny dané výrobcem. Podle nich zvolíte vhodný přípravek a způsob čištění.

Šetrné praní v ruce

Pokud vám na svém krajkovém spodním prádle opravdu záleží, perte jej v ruce. Do umyvadla si napusťte vlažnou vodu (max. 30 °C) a přidejte do ní speciální přípravek určený na praní jemného prádla. Do takto připraveného roztoku prádlo namočte – tím nahradíte mechanické čištění v pračce.

Teplotu vody si pro jistotu změřte a dbejte na to, aby skutečně nepřekročila hranici 30 °C. Namísto speciálního přípravku můžete použít i dětský šampon. Univerzálnímu prášku se však raději vyhněte, ten by mohl na prádle zanechat zbytky.

Krajkové spodní prádlo by mělo být namočeno po dobu min. 5 minut. Poté jej jemně protřete prsty (nezapomeňte ani na gumičky a ramínka), vodu s roztokem vypusťte a do umyvadla napusťte studenou vodu. Prádlo v ní můžete nechat na pár minut odmočit.

Pozor! V závěru pracího procesu se vyhněte přidání aviváže a prádlo neždímejte, protože byste mohli narušit původní tvar či zdeformovat kostice.

Krajkové prádlo sušte pozvolně, přebytečné vody se zbavte opatrným vymačkáním. Nedávejte ho na přímé slunce, do sušičky, ale ani na topení. Při sušení průběžně vyrovnávejte tvar.

A co praní v pračce?

Krajkové spodní prádlo samozřejmě můžete vyprat i v pračce, ovšem vždy nastavte program šetrného praní (teplota max. 30 °C) a v žádném případě neperte bílé prádlo s barevným. Před mechanickým poškozením ho ochráníte tak, že ho vyperete v košíčku či pracím sáčku. Podprsenku nezapomeňte zapnout na všechny háčky, jinak by se mohla při praní zatrhnout.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */