Bydlení

Poradíme, jak efektivně vylepšit koupelnu

Zařizování koupelny si žádá svůj specifický postup, protože se v mnoha ohledech liší od ostatních místností v bytě. Na co si dát pozor a čemu se věnovat při vymýšlení nového nábytku a dekorací? Základní principy vám prozradíme v tomto článku a dokážeme vám, že to není tak složité, jak by se mohlo zdát.

Skříňky s dostatečným úložným prostorem

Umyvadlo a sprchový kout, případně vana, není to jediné, co se v koupelně nachází. Důležité jsou i koupelnové skříňky, do kterých ukládáme kosmetické přípravky, strojky na holení, hřebeny a další důležité věci. Už jen z toho důvodu by komplet skříněk měl poskytovat dostatečné místo pro uložení všech věcí. V potaz vezměte celkovou velikost koupelny a to, kolik místa budou vaše potřeby zabírat. Využít můžete i moderní koupelnové skříňky se zrcadlem, kdy ušetříte cenné místo.

Na detailech záleží

Krásně sladěné ručníky, koberečky a dekorativní květina na okně dokážou vykouzlit z obyčejné místnosti doslova ráj pro očistu a každodenní rituály. Výběrem velkého vybavení zařizování ani zdaleka nekončí, a pokud se chcete ve své nové koupelně cítit opravdu příjemně, zaměřte se i na detaily v podobě vodovodní baterie a dávkovače na mýdlo. Vše se snažte navíc umístit tak, aby byl zajištěn funkční výsledek.

Pro dlouhou životnost vybavení

Pamatujte na to, že do koupelny je potřeba nakupovat vybavení k tomu určené. Je zde vyšší vzdušná vlhkost a koupelnový nábytek bývá speciálně ošetřen pro tyto podmínky. U všech věcí položených přímo na podlaze se ideálně snažte, aby měly malé nožičky a mohl pod nimi proudit vzduch. Pokuste se udržovat nábytek sušší a pořiďte si dobrou zástěnu, aby při sprchování nebyla voda úplně všude. Při pečlivém úklidu a údržbě se vám vybavení odmění dlouhou životností se zachováním krásného vzhledu.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */