Bydlení

Bambusem proti plísním, bakteriím a zápachu

Bambusové vlákno zažívá boom, ale není to tak dávno, kdy jeho užitečné vlastnosti příliš mnoho lidí neznalo. Nyní je tomu jinak a na zboží z něj vyrobené narazíte na každém kroku. Své popularitě vděčí především za složku zvanou „Bamboo Khun“, která zabraňuje vzniku bakterií a plísní – pro ty jsou tkaniny živnou půdou. Není tedy divu, že bambusové osušky, ručníky, prostěradla a další výrobky z bambusového vlákna budí takový zájem.

V ložnici a koupelně jsou výrobky z bambusu k nezaplacení

Bakterie, roztoči a kvasinky si libují ve vlhkém prostředí. To si vytváříme sami, když se během zvýšené fyzické aktivity nebo při spánku zapotíme. Mikroorganismy způsobují alergie a vytváří nepříjemný zápach, což většina lidí řeší výměnou oblečení či ložního prádla. Mnohem praktičtější a ekonomičtější je bambusové prostěradlo.

Zdaleka nejvíce roztočů a bakterií se nachází v koupelně a ložnici. Chcete-li jejich množství omezit, vsaďte na bambusová prostěradla, ručníky a osušky. Ve srovnání s bavlnou dokáže bambus pohltit až čtyřikrát více vlhkosti!

Materiál vyrobený z bambusového vlákna je hebký a velmi příjemný na dotek. Je hypoalergenní, má protiplísňové a antistatické vlastnosti a díky termoregulačním schopnostem v létě příjemně chladí a v zimě naopak spolehlivě zahřeje.

Vlastnosti bambusového vlákna jsou dílem přírody

Všechny z výše uvedených vlastností jsou pro bambusové vlákno přirozené. Zajímavý je také fakt, že díky unikátní složce bambus roste bez hnojiv a pesticidů. Největší druhy dorůstají výšky přes 40 metrů. Během jediného dne může vyrůst až o 100 cm a v říši rostlin nemají konkurenci. Rostlina patří k rychle obnovitelným zdrojům a výroba tak nezatěžuje přírodu, jako je tomu u jiných materiálů.

Kde kvalitní bambusové textilie seženete?

Bambusová prostěradla, osušky a bambusové ručníky v pěkném designovém provedení a v prvotřídní kvalitě najdete v nabídce známého prodejce RodinneBaleni.cz. S výběrem vám ochotně poradí zákaznická podpora!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */