Bydlení

Odtahový ventilátor – praktické řešení pro prevenci i boj proti plísni

Odtahové ventilátory jsou využívány například v koupelně. Po horké koupeli se totiž objeví pára, která kondenzuje. Zvýšená vlhkost vytváří skvělé podmínky pro růst nežádoucích plísní. Proti tomu vám však pomůže právě odtahový ventilátor.

Odtahové ventilátory

Odtahový ventilátor v podstatě není složité zařízení, jeho hlavní funkcí je odsávat vzduch z místnosti. Díky tomu se neusazuje pára, či případně zápach například v kuchyni či na toaletě. Díky tomu zůstává vzduch v místnosti čerstvý a příjemný. Jednotlivé typy odtahových ventilátorů nabízí různé umístění a parametry jako je specifické spínání či případně různé senzory jako světelný či pachový. Dle toho tak můžete najít ten pravý produkt podle svých představ.

Typy ventilátorů

Prvním typem odtahového ventilátoru je stěnový, při instalaci je tedy zapuštěn do zdi a nenaruší vzhled dané místnosti. Ventilátor lze zapustit také do stropu, aby byl ještě méně nápadný. Některé typy lze instalovat také do větracích šachet tedy stupaček v panelových domech. Existuje však celá řada dalších odtahových ventilátorů dle toho, k čemu mají sloužit. Jedním z nich je například digestoř na sporák, která je dobře známá a nabízí praktické využití.

Další parametry

Při výběru odtahového ventilátoru se můžete řídit také řadou dalších parametrů. Některé produkty nabízí vlhkostní, světelné či pachové senzory. Moderní kousky lze pak ovládat také pomocí mobilní aplikace. Všechny ventilátory mohou být opatřeny časovým doběhem či zpožděním zapnutí. Všechny z modelů nabízí moderní a nenápadný design, přičemž mají malý příkon, takže nejsou energeticky náročné. Na první pohled si jich tak vůbec nevšimnete, vykonávají přitom důležitou práci, díky které se vám bude lépe dýchat.

Při výběru odtahového ventilátoru je klíčové vybírat podle toho, do jaké místnosti má být ventilátor instalován. Pokud si nejste jistí s výběrem konkrétního modelu, můžete se obrátit na odborníky, kteří jsou připraveni vám pomoci.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */