Péče o tělo, kosmetika a parfémy Zdraví a krása

Moderní estetická medicína dokáže zázraky

Možná jste ještě nenašli odvahu ji vyzkoušet. Říkáte si, že je drahá, možná si myslíte, že plastiky nejsou nic pro vás. Pokud vás napadají takové úvahy, vyvedeme vás z omylu. Estetickou medicínu potřebujete obdobně jako medicínu ve sféře lékařské péče o klouby, nervy, zuby a jiné části těla.

Kosmetika, estetická medicína a chirurgie

Tři pojmy, mezi nimiž mnozí nevidí nuance. Vezměme to tedy od té jednodušší sféry. Kosmetika. Klasické povrchové ošetření celého těla, nejčastěji obličeje. Invazivnější metodou může být peeling, ovšem jen ten za pomoci krému či gelu se zrníčky, kávy, soli a podobně. Klasické kosmetické ošetření je spíše formou relaxační péče, která je prevencí zejména proti projevům stárnutí.

Estetická medicína může jít více do hloubky. Peeling už je chemický, zásahy do těla se provádí ve formě botoxu, odstranění znamének, pleť se omlazuje lasery, péče s kosmetikou je intenzivnější. Využívají se různé přístroje, které pronikají hlouběji do struktur pokožky díky svým schopnostem. Pro příklad uvedeme omlazení laserem. Paprsky pronikají do pleti, kde stimulují buňky. Pokožku tak nezasáhne invaze v podobě řezu skalpelu a podobně. Stejně může být efektivní i neinvazivní liposukce, kdy se zbytnělé tukové buňky donutí rozpustit. Proces hubnutí je ovšem pozvolný.

Invazivní liposukci řeší právě chirurgie, zde se jedná už o náročnější úkony, které jsou rychlejší, nutná je ovšem rekonvalescence. Kromě okamžitého efektu se k postupu chirurgů sahá tehdy, kdy nepomohou služby neinvazivní estetické medicíny. Samozřejmě hovoříme i o náročnějších službách z hlediska financí. Chirurgie je často volena i kvůli zdravotním potížím daného pacienta. Spadlá víčka, která brání ve vidění, neupravíte lépe než s pomocí skalpelu.

Všechny úkony ve zmíněných sférách mohou absolvovat dámy, ale i muži. Například kosmetické ošetření věhlasnými značkami. Péče se známou francouzskou kosmetikou Sothys – Homme je mezi pány velmi vychvalovaná.

Estetika jako zlatá střední cesta

Naznačili jsme, že estetika patří mezi ideální možnosti ve volbách v péči o pleť. Kompromis mezi jemnou kosmetikou a náročnější chirurgií. I ve sféře ceny. Neinvazivní procedury nejsou tak náročné pro naše tělo, zároveň mají ale viditelný efekt. Například fotorejuvenace nebo lifting celého těla (velmi efektní jsou procedury s přístrojem BTL) představují komfortní péči, po které můžete jít ihned domů. Nijak nejste omezeni. Estetické služby, i ty méně náročné, nesymbolizují pouze ošetření. Můžete při nich i relaxovat. Nevěříte? Zkuste si zadat do vyhledávače například zmíněné „Praha sothys homme“ a nechte se unášet blahem způsobeným odpočinkem.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */