Péče o tělo, kosmetika a parfémy Zdraví a krása

3 šetrné přírodní způsoby bělení zubů

Neexistuje jednodušší způsob, jak někomu projevit sympatie než úsměv. Nestojí ani korunu, ale efekt je přímo úžasný. Tak proč se na ostatní usmíváte jen sporadicky? Pokud se stydíte za zažloutlé zuby, vyzkoušejte některou z následujících přírodních metod bělení. Vše potřebné pravděpodobně máte doma.

1. Kurkuma

Pokud si neodepřete kávu, není divu, že máte permanentně zažloutlé zuby. Podobně jako káva však působí také čaj a červené víno. Jak stopy pravidelné konzumace odstranit? Použijte kurkumu – orientální koření ze sušeného oddenku kurkumovníku dlouhého. Bělením kurkumou dosáhnete velmi zajímavého výsledku. S účinky kvalitní bělicí pásky ji samozřejmě srovnávat nelze.

Aplikace kurkumy je snadná. Mokrý kartářek ponořte do sáčku s kořením a vyčistěte si chrup. Čištění by mělo probíhat několik minut, přičemž na zuby tlačte jen zlehka a kartáčkem provádějte krouživé pohyby. Po kurkumové kúře si zuby vyčistěte pastou.

Kurkuma je šetrná ke sklovině a můžete ji bez obav používat každý den.

2. Kokosový olej

Blahořečený kokosový olej nachází využití v kuchyni i v kosmetice. A také v souvislosti s přírodním čištěním zubů! Kromě toho, že chrupu propůjčuje bělostnější vzhled, zároveň chrání sklovinu a působí jako prevence před paradontózou a záněty dásní. A kromě toho osvěžuje dech.

Aplikace je jednoduchá – rozteklý kokosový olej naneste na kartáček a krouživými pohyby si vyčistěte zuby. Vyplachování vodou není nutné, zbytky oleje se po chvilce rozpustí.

3. Aktivní uhlí

Ano, řeč je o klasickém černém uhlí, které se používá při léčbě průjmového onemocnění. Ačkoliv nepohlcuje pigment dlouhodobě, jako je tomu u klasického bělení, zbavuje zuby povrchových nečistot. Zuby díky tomu vypadají o něco bělejší a jako bonus se dostaví mnohem příjemnější dech.

Čištění zubů aktivním uhlím provádějte následujícím způsobem: rozdrťte v misce několik tabletek a do prášku vnořte kartáček namočený do teplé vody. A pak už si jen vyčistěte zuby krouživými pohyby.

Suma sumárum, bílého chrupu můžete dosáhnout i za pomoci čistě přírodních přípravků. Nepočítejte však se stejnou úrovní vybělení jako v případě bělicí pásky.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */