Hubnutí a diety Zdraví a krása

Kdy se hubne lépe – v létě, nebo v zimě?

Hubnutí a formování postavy je pro spoustu žen „nekonečný“ příběh. Některé dámy tvrdí, že se jim hubne mnohem lépe v zimě, jiné zase nedají dopustit na teplé letní měsíce. Oba pomyslné tábory se vymlouvají na počasí, ale také na odlišné fungování organismu. Skutečně jedeme na dva různé režimy, nebo je to mýtus a vše je úplně jinak?

Počasí roli nehraje!

Podle odborníků metabolismus funguje stále stejně a opravdu nezáleží na tom, jestli venku leje jako z konve, nebo intenzivně svítí sluníčko. Vliv má pouze množství svalové hmoty – podaří-li se vám zvýšit její podíl v těle, bude váš metabolismus rychlejší (a naopak). Důvody, proč v zimě většina lidí přibírá, jsou logické:

V chladných měsících nás tělo nabádá ke zvýšené konzumaci jídla, ze kterého pak tělo získává energii ve formě tepla. Automaticky si vybíráme teplá a kaloricky bohatá jídla, kvůli kterým rychleji přibíráme a vše umocňuje i nedostatek pohybu – v zimě totiž netrávíme tolik času sportováním a raději se zachumláme do teplé deky u televize. Jídlo nám navíc pomáhá zahnat špatnou náladu a stres, který způsobuje nedostatek slunečních paprsků. Chcete-li ho alespoň do jisté míry vykompenzovat, navštivte solárium Praha. Právě zde si totiž příjemné pocity, které zažíváte u opalování, připomenete díky vysoce výkonným a maximálně bezpečným strojům.

Solar

Další z důvodů zimního přibírání má psychologický původ – proč se snažit rychle zhubnout, když naše špíčky důmyslně skrývají kabáty, naducané zimní bundy a svetříky?

Metabolismus své tempo nemění, vše je jen o vnitřních pocitech a o životním stylu. V létě máme mnohem více příležitostí k pohybu, preferujeme lehčí jídelníček a více pijeme. Podíl svalové hmoty stoupá díky zvýšené fyzické aktivitě a metabolismus se mírně zrychlí. Samotné počasí ale skutečně za nic nemůže.

Hubnutí však nemusí být snadné ani během léta a může nám ho zkomplikovat hned několik faktorů:

  • nepravidelná strava
  • alkohol
  • zmrzlina
  • málo vody (dehydratace)

Kvůli horku se může dostavit nechuť k jídlu a často vše doháníme večer. Mějte proto na paměti, že naprostým základem efektivního hubnutí je pravidelný přísun jídla. A co se týče alkoholu, ten naopak pocit hladu umocní a odstraní zábrany. Během četných letních grilovaček a oslav se proto mějte na pozoru.

Rada na závěr zní – nevymlouvejte se na počasí a pečujte o svou postavu po celý rok. Dodržujte pravidelný přísun stravy a pokud vám počasí zatrhne venkovní aktivity, zamiřte do nejbližšího fitka. Mezi ty nejlepší patří posilovna Praha Kentoya, kde na vás čekají špičkové stroje a zkušení osobní trenéři.

Gym

Foto: http://www.freeimages.com/photo/1192445, http://www.kentoyafitness.cz

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */