Děti

Kdy díte učit anglicky? Čím dříve, tím lépe!

S angličtinou se v dnešní době setkáváme doslova na každém kroku a náporu cizích slovíček čelí i malé děti. Ale není jejich mozek na další jazyk příliš mladý a nevyzrálý? Vždyť ještě neumí ani pořádně česky… Pravdou je, že znalost angličtiny, potažmo i mnoha dalších rozšířených jazyků, má v dnešní době velký význam. Rozhodně proto není od věci, když se dítko začne s další řečí seznamovat již v útlém věku. Odborníci z řad lingvistů se poměrně jednoznačně shodují na tom, že při dodržení určitých zásad je učení u malých dětí prospěšné.

Dítě se může učit i několik jazyků současně

Mýtus, že by se dítě mělo nejdříve naučit dobře mateřštinu, byl dávno vyvrácen. Ve skutečnosti se totiž může naučit jakýkoliv jazyk, protože se se znalostí konkrétní řeči nerodí. A co se týče dvojjazyčné výchovy, dětský mozek je na ni perfektně připraven. V útlém věku dochází k tvorbě jazykových center, a pokud se dítě s dalšími jazyky seznámí pomocí správných technik, nebude mít s nimi žádný problém. V pozdějším věku bude naopak o krok před vrstevníky, kteří s angličtinou či jinou řečí do kontaktu nepřišli.

Nikdy není příliš brzy, důležitá je forma

Ale kdy je tedy správný čas na zahájení výuky? Bez obav můžete začít kdykoliv – třeba hned od narození. A nebudete sama, vždyť tzv. bilingvních rodin je i v České republice poměrně dost. Děti rodičů rozdílné národnosti mají oproti ostatním velkou výhodu, protože jsou ve vícejazyčném prostředí nepřetržitě. Pro ostatní je dobrou volbou kvalitní angličtina pro nejmenší v anglické školce nebo kurzu.

Rozhodnutí je na vás, ale nezapomeňte, že se malé dítě dokáže díky svým vrozeným schopnostem naučit další jazyk stejně snadno jako mateřštinu. Vhodně zvolená angličtina pro předškoláky zajistí, aby si vaše dítko zafixovalo základy a mluvilo plynule s dobrou výslovností. Bude-li výuka probíhat formou hry, strach z nadměrného přetěžování není na místě!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */