Vztahy a sex

Jaké je manželství s cizincem?

Poslední dobou můžeme vysledovat nový trend, kterým je vztah a posléze sňatek s cizincem. Podle statistik je každé desáté manželství v ČR uzavřené s osobou jiné národnosti. Většinou se jedná o ženy Češky, které vyhledávají zahraniční partnery. Čeští muži zřejmě ještě potřebu po cizinkách nepociťují. Samozřejmě, že rizika v sobě nese každé manželství, ale to uzavřené s cizincem je ještě o něco rizikovější.

Určitě nejde naházet všechny cizince do jednoho pytle. Důležitou roli hraje fakt, jestli si chcete vzít středoevropana, jejichž mentalita není té naší příliš vzdálená. Nebo vaše srdce zahořelo láskou k muži ze vzdálených končin a odlišného vyznání. Než se do sňatku vrhnete, je třeba racionálně uvážit všechna pro a proti. Pozorujte nějakou dobu jeho rodinu, jejich zvyky a názory. Zvažte, jaké možnosti byste v dané zemi měla, kdyby nastaly problémy.

Předmanželská smlouva v takové situaci také není na škodu. Mezinárodní instituce, které v těchto případech řeší spory o děti a majetek, jednají totiž velice zdlouhavě a vyjde vás to celkem draze. Určitě by se hodila finanční rezerva, kterou budete mít pro své potřeby. Většina problémů ve vztahu se projeví až po nějaké době. Bylo by tudíž naivní myslet si, že když na začátku vztahu nemáte s partnerem žádné neshody ani názorové rozepře, bude to tak stále.

Ať už vás do vztahu s cizincem dohnalo zklamání ze zdejších mužů nebo vidina ekonomického „povýšení“, či jste se prostě jenom zamilovala, nenechte se ukonejšit romantickými filmy, kde každý takový vztah končí happyendem. Sežeňte si co nejvíce informací o zemi, kam se chcete přestěhovat. Studujte chvíli jejich kulturu a hlavně studujte svého nadcházejícího muže. Zeptejte se ho na vše, co vás trápí či vám není jasné. Bez obalu si ovšem promluvte a ujasněte případné neshody. Klidně se ho jen tak nezávazně zeptejte, jak si představuje výchovu dětí, co si myslí o ženách obecně apod. Jak se říká: „Důvěřuj, ale prověřuj“.

Foto: http://www.sxc.hu/photo/876984

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */