Móda a styl Trendy hadříky a tipy na nákup

Jak se starat o své spodní prádlo

Překvapením pod vánočním stromkem mohlo být spodní prádlo. Víte však, jak se o prádlo starat tak, aby vám vydrželo co nejdéle, aby stále vypadalo jako nové a aby nebylo znát nošení? Nechte si poradit a inspirujte se tipy, jak správně prát a starat se o své oblečení.

Správné praní

Pro dlouhou životnost spodního prádla si dejte pozor hlavně na praní. U praní používejte prostředky, které jsou určené pro jemnější materiály. Pokud perete jen dámské kalhotky a pánské bavlněné trenýrky, můžete je dát do pračky, jak jste zvyklí. Pokud však perete podprsenky, pořiďte si raději prací košíky, do kterých prádlo vložíte. Nezapomeňte na nízké stupně praní, ideálně 40° C, kvalitní prášek a šetrnou aviváž.

Jak sušit spodní prádlo

I když jste vlastníkem sušičky, dámské a pánské spodní prádlo raději sušte na šňůře nebo na radiátoru. Sušením prádla v sušičce se může oblečení, včetně prádla, zmenšit až o jednu konfekční velikost. Vysoké teploty navíc namáhají materiály a v některých případech sušení ničí i pružnost prádla. Pokud máte možnost, tak sušte prádlo venku na sušáku, budete překvapeni, jak dokáže čerstvý vzduch oblečení provonět.

Na co si dát pozor

Dejte si pozor na to, jak se svým oblečením zacházíte. Po sušení jej poskládejte, ukliďte do skříně nebo do prádelníku. Spodní prádlo, v podobě dámských klasických kalhotek rozhodně nemusíte žehlit. Pokud pořizujete svému muži pánské bavlněné trenýrky, je na vás, zda budete tento kousek oblečení žehlit. Bavlna je pružným a komfortním materiálem k nošení, pokud trenýrky správně pověsíte a následně poskládáte, nemusíte je už žehlit. Žehlením a vysokou teplotou se opět látka nadměrně namáhá, navíc u spodního prádla není nutné, aby bylo žehleno.

Sytost barev

Pro zachování sytých barev na oblečení i na spodním prádle, používejte správný prací prostředek. V současné době najdete v obchodech prášek na barevné, na bílé nebo na černé prádlo. Vždy dávejte do pračky prádlo stejné nebo podobné barvy a používejte jednotlivé prášky. Budete překvapeni, že černá konečně nebude blednout do šedé a bílá barva, že nezežloutne.

Funkčnost materiálů

U bavlněného spodního prádla nemusíte řešit v jakém prášku nebo aviváži perete. U aviváže se však říká, že by se měla prádlu vyhnout, případně jí dejte méně. Zajímavým nápadem je i praní pomocí prací koule, která je k oblečení šetrnější. Pokud máte doma oblečení nebo spodní prádlo z funkčních materiálů, čtěte etikety, jestli je možné takové kusy oblečení vůbec prát, případně jej přeperte jen v ruce. V tomto případě se sušičce na prádlo vyhněte vždy.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */