Péče o tělo, kosmetika a parfémy Zdraví a krása

Jak na krásné vlasy? Domácí kůry, na které nedáte dopustit!

Většina žen (dost možná i mužů) zná onen neutěšený pohled do zrcadla, který vám říká, někdy přímo křičí, že není něco v pořádku. Po bližším ohledání zjistíte, že takhle neurvale se vaše vlastní vlasy domáhají trochy péče. Podle odborníků našim vlasům neškodí časté mytí a používání vlasové kosmetiky, za předpokladu, že je kvalitní. Daleko větší zlo představuje fén a žehlička. Než chemii obsaženou v kosmetice, vlasy mnohem hůře snášejí narušování své struktury horkým vzduchem.

Jak na suché vlasy?

Pokud máte vlasy suché, pomoc je celkem jednoduchá. Stačí, když si do zhruba 100ml vašeho běžného šampónu přilijete cca 15ml avokádového oleje a mícháním vytvoříte krémovou substanci. Těsně před použitím pak přimícháte jeden vaječný žloutek. Umyjete si s tím hlavu a dílo je hotovo. Dalším snadným způsobem, jak revitalizovat suché vlasy, je nálev z kořene mydlice lékařské. Stačí přelít dvě lžíce sušeného kořenu litrem vroucí vody a nechat 20 minut louhovat. Nálev scedíte a umyté vlasy jím přelijete.

Jak na jemné vlasy?

Ti z vás, kteří se trápí s jemnými vlasy, a zároveň jim doma roste v květináči aloe vera, mají o řešení problému postaráno. Stačí kosmetickou špachtlí vyškrábat dužinu uvnitř listu a rovnoměrně nanést na vlasy. Po 15 minutách smýt vlažnou vodou a nechat přirozeně us-chnout.

Jak na roztřepené konečky vlasů?

Na třepení konečků vám pomůže maska z jednoho měkkého avokáda, lžíce olivového oleje a lžíce včelího medu. Uvedené suroviny spolu rozmixujete, nanesete po celé délce vlasů a po hodině smyjete vlažnou vodou. Účinnost masky můžete podpořit fénováním přes kapuci nebo turbanem z ručníku, aby byla v teple. Doporučuje se aplikovat dvakrát týdně.

Jak na mastné vlasy?

Jestli neustále bojujete s mastnými vlasy, můžete si zkusit vyrobit vlastní šampón. Budete potřebovat pouze po dvou kusech pomerančů, grepů, citronů a 10 dkg přírodního mý-dla. Kůru ze všech citrusů nakrájíte do dvou litrů vody a necháte přejít varem 5 minut. Po třech hodinách louhování nálev scedíte a přidáte strouhané mýdlo. Poté začnete vše zahřívat, až do úplného rozpuštění mýdla. Na konec přimícháte 3 lžíce šťávy z pomeranče, grepu i citronu a znovu dobře promícháte. Po vychladnutí je šampón připraven k použití. Nálev vydrží max. 2 dny.

 

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */