Praktické tipy

Do nového roku s novým zaměstnáním

Blíží se Silvestr a s ním i spousta předsevzetí do nového roku. Všichni víme, jak to s drtivou většinou z nich dopadá, ale co kdybyste letos vzala své závazky vážně? Obrňte se trpělivostí, nebudete litovat.

K jedněm z častých novoročních předsevzetí patří změna zaměstnání. Lidí, kteří z nějakého důvodu nejsou na své pozici spokojení, je totiž pořád dost. Mezi nejčastější příčiny patří málo peněz, neshody s kolegy nebo nepříjemný šéf. Ani v případě, že děláte práci, která vás nenaplňuje a nebaví, byste to neměla nechat být. Momentálně je totiž ideální doba na změnu, práci si můžete vybírat.

Na trhu práce je spousta nabídek

Nezaměstnanost v ČR se už nějakou dobu pohybuje kolem pouhých 5 %, držíme se na nejnižších hodnotách v rámci celé EU. Volných míst je spousta, firmy marně hledají schopné zaměstnance. Teď je tedy ta nejvhodnější doba najít si konečně práci, která vám bude vyhovovat.

Prohlédněte si nabídky na internetu

Možná už máte tip na nějakou firmu, v níž byste ráda pracovala. V tom případě se podívejte na jejich webové stránky, nebo jim přímo napište, zda neshání posily.

Jinak projděte různé internetové pracovní portály i facebookové skupiny soustředící se na pracovní nabídky. Určitě vás něco zaujme.

Zaujměte na první pohled

Klíčové je, jak se vám podaří sepsat životopis. Počítejte s tím, že nebudete jediná, kdo se na pozici hlásí. Proto je vaším prvořadým úkolem zajistit, aby si vás personalista všiml, musíte mezi ostatními zaujmout.

Nejlépe toho dosáhnete originálně zpracovaným životopisem. Nepřehánějte to s délkou (v pořádku jsou 1 – 2 strany) ani okázalostí. Co by v životopisu mělo a nemělo být, jak by měl vypadat a jak ho vytvořit se dozvíte například v rozhovoru s Mgr. Monikou Hauptvogel, specialistkou z personální agentury.

Pečlivě se připravte na pracovní pohovor

Pokud se vám zadaří, nejspíš si vás pozvou na osobní pohovor. Ten vyžaduje ještě větší přípravu než životopis. Co si vzít na sebe? Jak se chovat? O čem mluvit? Jak reagovat na negativní poznámky? Jak mluvit o svých slabých stránkách? Co říct na závěr?

Inspiraci hledejte opět u odborníků. Že pracovní pohovor je hra, vás přesvědčí Mgr. Marta Nesbitt, která pracuje ve společnosti Amazon jako HR Advisor. Vytvořila online kurz pro všechny, kteří mají strach z pracovního pohovoru, a sdílí ho na vzdělávacím portálu VimVic.cz. Aktuálně tam na něj mají slevu. Není to znamení, že máte konečně chytit příležitost za pačesy?

Snadné to nebude

Rozhodně se připravte, že změna zaměstnání s sebou zpočátku nese spoustu starostí a vyřizování, ale každopádně stojí za to. Jen si představte, jak budete za rok šťastná za svoji tehdejší odvahu. Lepší zaměstnání může v mnohých stránkách zlepšit celý váš život.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */