Cestování

Dejte šanci lyžování ve Slovinsku. Nebudete litovat!

Také jste se nemohla dočkat nástupu paní Zimy? Patříte-li k nadšeným vyznavačům zimních sportů, zřejmě již nemůžete vydržet nečinně sedět a pečlivě voskujete lyže. A kam to bude letos tentokrát? Pokud vás již omrzely destinace, které sice nabízí kvalitní lyžování, ale je v nich tak trochu plno, udělejte to letos jinak – vydejte se vstříc novým zážitkům do Slovinska. Právě tato země se totiž těší vynikajícímu jménu u lyžařů všech věkových i výkonnostních skupin. Na zdejších svazích je přitom stále dostatek místa.

Rakousko, Francie či Itálie bezesporu nabízí vynikající podmínky, ale českým lyžařům se začínají zajídat. Pokud se jmenované země okoukaly i vám, vydejte se společně se svými nejbližšími do země, která je dostupná a cenově přijatelnější (děti do 6 let lyžují zdarma). Navíc vám se pravděpodobně zamilujete do slovinské domácí kuchyně.

Milovníci lyžování si v souvislosti se Slovinskem okamžitě vybaví Kranjskou Goru, kde se koná renomovaná soutěž organizace FIS. Za zmínku však stojí také pohoří Pohorje spadající do Jižních vápencových Alp.

Bez ohledu na fakt, zda vaše volba padne na hotel Kranjska Gora či jinde, není důvod k obavám z úrovně lyžařských středisek. Jsou v naprostém souladu s evropskými standardy, takže si na své přijdou i náročnější rekreanti. Kombinaci udržovaných sjezdovek a příjemných a pohostinných místních obyvatel, jakožto i určitou podobnost jejich jazyka s tím naším, budete jistě vnímat jako velmi příjemnou.

Kam vyrazit? Konkrétní tipy na slovinskou lyžovačku:

Počítejte s tím, že slovinská lyžařská střediska jsou menší, než jak jste možná zvyklá z jiných evropských zemí – ale to vám vynahradí specifickou atmosférou. Rezervujte si Krnajska Gora hotel a pochopíte, proč Slovinsko rok od roku stoupá na popularitě. Oblast je dobrou volbou pro začátečníky i pokročilé.

Chcete-li si během zimní dovolené užít také wellness a relax, ubytujte se v některém z hotelů v blízkosti kouzelných jezer Bled a Bohinj – podvečerního odpočinku v termálním bazénu rozhodně nebudete litovat. Po náročné lyžovačce vám určitě přijde vhod.

A kde najdete širokou nabídku ubytování? Vyzkoušejte gradtur.si, určitě najdete to pravé ořechové.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */