Nepříjemné opruzeniny nejsou problémem jen malých dětí či miminek v období, kdy nosí plenky. Velmi často se vyskytují i u dospělých jedinců. Opruzeniny konečníku mají bohužel nepříjemné a bolestivé příznaky. V případě zanedbání mohou vést až k infekcím. Zkuste takovým nepříjemným opruzeninám předcházet – poradíme jak. Navíc prozradíme, jak se zbavit již vzniklých potíží.
Proč se opruzeniny objevují
Příčiny opruzenin jsou různé. Nejčastěji se jedná o reakci na takzvaně zapařenou kůži. Nejčastěji se objevují u silných jedinců, ale nejen u nich. Opruzenina konečníku se může objevit i u sportovců, kteří nosí umělé materiály, ale také u lidí se sedavým zaměstnáním – řidiči kamionů, lidé v kancelářích a tak dále. Mezi další rizikové faktory patří cukrovka, zmíněná obezita, inkontinence, nedostatečná hygiena, ale i snížený imunitní systém.
Jak vyzrát nad vznikem opruzenin
Mimo potu přispívají k opruzení konečníku i stopy výkalů či moči. Je tedy vhodné udržovat tato choulostivá místa čistá. Každý den se sprchujte a nepoužívejte agresivní mýdla. Stačí jemná bez chemických látek a parfémů. Při utírání pokožku nikdy nedřete, naopak ji lehce poťukáváním vysušte či použijte fén. Také dbejte na to, jaké oblečení nosíte. Volte prodyšné kousky z přírodních materiálů, jako je bavlna či len. Následně je dobré si pomoci různými krémy – je jich opravdu značné množství.
V případě lehké opruzeniny můžete zvolit jakýkoliv dětský zásyp. V nevyhovujícím případě zvolte krém Dermaguard. Jedná se o krém, který dokáže pokožku posílit a dlouhodobě chránit před vznikem dalších potíží. Vytváří jemný film, přes který nepronikají chemikálie ani bakterie. Také zabraňuje vysoušení pokožky a působí jako prevence. V rozsáhlejším případě zvolte zinkovou mast nebo mast s obsahem bepanthenu. Nehojící rány neprodleně konzultujte s lékařem nebo si pořiďte mykotické masti.
Add Comment