Blíží se jaro, což pro rodiče znamená jediné – mohou své děti vypustit na hřiště, kde se pořádně vyřádí. Kombinace čerstvého vzduchu, sluníčka a dovádění na skluzavkách je pro vývoj mnohem příznivější než hodiny strávené u elektroniky. Jste stejného názoru? Musíte však zvážit i rizika. Pokud se městské hřiště hřiště nachází příliš daleko od vašeho domu, ztratíte přehled o tom, co vaše dítko dělá. A nechcete-li celé odpoledne trnout hrůzou, nezbude vám, než se vydat ven společně s dítkem. Anebo využijte zahradu před domem a vybudujte pro něj vlastní dětské hřiště.
Stavba svépomocí, nebo hotová sestava?
Pokud máte doma šikovného kutila, případně se za něj považujete sama, můžete se pustit do stavby dětského hřiště svépomocí. Na internetu je dostatek praktických návodů s podrobnými instrukcemi a poměrně bez problémů seženete všechny potřebné komponenty.
Postavit dětské hřiště svépomocí však není tak snadné, jak se na první pohled jeví. Stavba zabere spousty času a výsledek nemusí dostát očekávání.
Pořízením hotové sestavy či nakombinováním jednotlivých prvků ušetříte spoustu drahocenného času. Ovšem pozor – zatímco v případě stavby svépomocí nastavíte úroveň kvality sama, u některých prodejců hrozí, že vám podstrčí nepříliš kvalitní výrobky.
Vaší prioritou by mělo být bezpečí, a proto se zaměřte na kvalitu materiálu, absenci ostrých hran a vyčnívajících šroubů. Proto vyhledávejte pouze specializované prodejce, kteří nabízí certifikované zboží. Skvělou volbou jsou skluzavky, luxusní dětské domky a další atrakce české výroby na skluzavky.cz.
Co by nemělo na dětském hřišti chybět?
Při výběru sestavy berte v úvahu věk vašeho dítka. Zatímco ti nejmenší tráví většinu času na pískovišti, větší děti mají raději provazové žebříky, šplhací lana a překážkové dráhy. Samozřejmostí by měl být zahradní domek, který poslouží jako útočiště, klubovna i skladiště hraček.
Add Comment