Vztahy a sex

4 zaručené tipy pro zlepšení vztahu mezi partnery

Jak zařídit, aby byl i dlouhodobý vztah pevný v základech a neupadl postupem času do stereotypu? Není to tak těžké, jak by se na první pohled zdálo. Pro začátek je dobré „nastavit se“ na pozitivní myšlení. Přeci jenom, pokud budeme věčně pesimističtí, naštvaní a podráždě-ní, tak to přeneseme na partnera a moc dobře se nám spolu žít nebude. Naopak, pokud v sobě najdeme i trochu optimismu, budeme mít lepší náladu, partner to vycítí a bude i jemu lépe

1.) Velice důležitá je ve vztahu komunikace. Jak verbální, tak i neverbální. Není to jen stále dokola omílaná fráze, je to prostý fakt. Často se stává, že se komunikace partnerů omezí pouze na provozní záležitosti domácnosti. Nejsme schopni udržet si prostor pro povídání si spolu. A přitom stačí docela málo. Zeptat se jeden druhého, jaký měl den. Vyslechnout si, co se mu povedlo nebo nepovedlo, z čeho má radost…. Samozřejmě zájem musí být oboustranný a nehraný. Schopnost naslouchat je důležitým nástrojem vzájemné komunikace.

2.) Další věcí, kterou je potřeba dostat do rovnováhy, je volný čas. Každý z nás potřebuje mít čas pro sebe, pro své koníčky, které třeba toho druhého nebaví. Zároveň, ale nesmíme zapomínat trávit nějakou dobu spolu. Najít si něco společného, co nás bude spojovat. I kdyby-chom spolu chodili jen na procházky nebo plavat, bude to lepší, než když jeden sedí u televize a druhý u počítače.

3.) Téměř každý z nás má rád překvapení, tak toho druhého občas něčím překvapte. Určitě víte, co by vašemu protějšku udělalo radost. Ať už to bude květina, vstupenka do kina nebo čokoláda, dozajista tím své polovičce vykouzlíte úsměv na rtech a dotyčný bude vědět, že na něho myslíte.

4.) A na závěr jeden vědecký poznatek. Průzkumy ukazují, že se z dlouhodobých vztahů vytrácí běžné projevy náklonnosti, jako například objetí, či polibek na přivítanou nebo rozloučenou. Zkuste jeden večer usnout ve společném objetí a ten další každý na své polovině postele. Určitě sami pocítíte ten rapidní rozdíl.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */