Mixér

4 tipy na využití sušených květin

Květiny jsou kouzelné, skvěle se hodí jako dekorace, pomáhají vytvářet útulné prostředí. Nejhezčí jsou pochopitelně ty živé, nicméně málokdo si domů do vázy neustále kupuje čerstvé květy. Co kdybyste to vyřešili květinami sušenými? Ze sušených květů lze vytvořit moc pěkné dekorace.

1. Jednoduše je nechte ve váze

Sušená květina neztrácí nic ze své původní krásy. Nemusíte tedy vymýšlet žádné složité výrobky, pokud máte třeba suchou kytici růží, nechte ji ve váze. Tento doplněk se perfektně hodí do místností laděných ve vintage stylu.

2. Zavěste je

Do přírodně zařízených místností se budou skvěle hodit zavěšené květy. Máte-li doma trámy, zavěste je na ně. Hezky se mohou vyjímat také v chodbě, v kuchyni či na schodišti. Podle toho, v jakém stylu máte vybavený domov, volte květiny. Co byste řekli sušeným levandulím ozvláštňujícím provensálskou kuchyni?

3. Vyrobte si pot-pourri misku

Znáte název pot-pourri? Tímto slovem se označuje nádoba, do níž dáte směs sušených vonných rostlin a koření. Většinou to bývá nějaká miska, kterou pak necháte, aby vám provoněla domov. Pot-pourri směsi se dají koupit přímo hotové, ale co kdybyste se pustili do výroby vlastní varianty? Vytvoříte si ji podle svých barevných a vonných představ.

Tip: Jako dekoraci můžete využít květiny, které vám bylo líto vyhodit, a tak jste je doma usušili. Pro zajímavější výtvory se však hodí koupené sušené květiny. Ve specializovaných obchodech seženete nejrůznější rostliny, které u nás ani nerostou. Na věnce a do vázy si dáte třeba africké, australské či indické sušené květy. Podívejte se na ně například v e-shopu Florservice.cz.

4. Vytvořte z nich věnec

Nádherně se sušené květiny dají využít na výrobu věnce. Kupte si polystyrenový věnec, sežeňte tavnou pistoli a zkuste na něj květy různě nalepit či napíchat. Buď bude váš věnec čistě květinový, nebo jej doplníte sušenými plody, usušenými plátky pomeranče, skořicí apod. Takový přírodní věnec pak lze zavěsit kamkoliv v interiéru. Ven ho raději moc nedávejte, vlhkost by mu uškodila.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */