Mixér

Co všechno obnáší práce realitního makléře?

Pokud přemýšlíte nad změnou svého povolání, možná byste měli věnovat značnou pozornost práci realitního makléře. Veřejnost, která není seznámena s tím, co taková práce zahrnuje, si často myslí, že realitní makléř vstává v deset hodin, zajede na pár schůzek a bere statisíce korun měsíčně. Přitom se jedná o vcelku namáhavé povolání, a to jak psychicky, tak i časově.

Dobrá práce nese ovoce, což platí u práce realitního makléře dvojnásobně. V případě, že odvádíte svou činnost svědomitě, můžete si vydělat opravdu slušné peníze.

Staňte se i vy realitním makléřem

V českých končinách má činnost realitního makléře tradici zhruba třicet let, neboť dříve trh s nemovitostmi, jak ho můžete znát dnes, neexistoval. Z tohoto důvodu tedy nebyli realitní makléři potřeba. Trendy se však změnily a v současné době je realitní trh vskutku dynamický, přičemž to stejné se dá říct i o samotné práci makléře.

Pokud se ptáte, jaké má na starosti realitní makléř práce, potom se jedná o několikařádkový výčet. Postarat se musí o prohlídky, zprostředkování hypotečního úvěru (v případě, že má o danou službu zákazník zájem), vyjednávání ceny, chystání potřebných dokumentů a smluv, vkládání inzerátů na různé portály a podobně.

Plat se odvíjí od toho, jak jste aktivní

Určitě není žádné tajemství, že plat realitního makléře se odvíjí od toho, kolik prodá nemovitostí. Z každého prodeje má totiž určitou provizi, kterou stanovuje realitní kancelář. Postupem času se provize zvyšují, a tak může mít realitní makléř plat opravdu v řádech desítek tisíc korun. U těch nejlepších se může blížit klidně i k hranici sto tisíc korun.

Samozřejmě hned zpočátku nemůžete počítat s tím, že si budete žít na vysoké noze. Je potřeba pro to totiž něco udělat. Pracujte usilovně, svědomitě a pečlivě a ocenění se dostaví. Staňte se členem týmu realitní kanceláře RE/MAX Neva.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */