Praktické tipy

Získejte odškodnění po dopravní nehodě

Stala jste se účastníkem dopravní nehody? Na tuto životní zkušenost budete nejspíš vzpomínat ještě hodně dlouho, ať už se vám něco stalo, nebo nikoliv. Když nehodu způsobíte přímo vy, musíte se kromě šoku vzpamatovávat ještě z pocitu viny.

Pokud ji zapříčiní někdo jiný, můžete se zase donekonečna ptát, proč se tohle stalo zrovna vám. Výčitky, smutek a stěžování si ovšem nic nezmění. Zkuste udělat nějaký reálný krok, jenž vám pomůže k lepšímu životu. Jestliže nehodu zavinil někdo jiný, náleží vám odškodnění po dopravní nehodě. Využijte ho!

Peníze nevrátí zdraví, ale usnadní život

Peníze vám jen těžko vyrovnají újmu na zdraví či psychice, mohou vám však pomoci vrátit se do života. Nehledě na to, že pokud vás čeká dlouhodobé léčení, zřejmě nebudete moct naplno chodit do práce a přijdete o peníze. Občanský zákoník na takové situace myslí, a tak máte nárok na odškodnění po dopravní nehodě. Pojišťovna viníka vám proplatí například:

  • vytrpěnou bolest,
  • náklady na léky a rehabilitaci,
  • ušlý příjem,
  • trvalé následky,
  • ztížení společenského uplatnění.

Na nic nejste sami

Abyste při žádosti o odškodnění uspěli, je samozřejmě vhodné zvolit správnou strategii a vše dobře formulovat. Odborníci si s tím poradí lépe než laik. Pokud o pomoc stojíte, rozhodně se obraťte na společnost První zdravotní, která pomáhá získat odškodnění dopravní nehody Praha již od roku 2013. Stanou se vašimi právními zástupci a nejlepší na tom všem je, že jim zaplatíte pouze v případě, kdy se odškodnění podaří získat. Ostatně už na začátku vám po zhodnocení vašeho případu sdělí, zda je pravděpodobné, že peníze dostanete.

A jak je kontaktovat? Nejlépe telefonicky nebo přes webový formulář. Kontakty najdete na jejich webu: https://www.1zdravotni.cz/cs/sluzby/dopravni-nehody/. Nebojte se, první konzultace a analýza případu je zdarma, nebudou po vás chtít ani žádné zálohy. Jsou tady, aby vám pomohli.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */