Bydlení

Zatočte s nepříjemnými slunečními paprsky v interiéru

Trápí vás ostré sluneční paprsky a přemýšlíte nad vhodným stínícím systémem? Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovují klasické interiérové žaluzie a rádi byste svou domácnost vylepšila něčím exkluzivnějším, vsaďte na venkovní žaluzie nebo rolety. Zajímá vás, jaké jsou jejich výhody?

Proč chtít venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie se těší značné oblibě a patří mezi nejpoužívanější exteriérové stínící prvky vůbec. Umožňují plynulou regulaci přirozeného světla – lamely lze naklopit do libovolného úhlu a postarají o to, aby sluneční záření dopadalo jen tam, kde opravdu chcete. Zároveň zamezí nepříjemným odleskům a zajistí ochranu vašich očí i zařízení před UV zářením.

Další výhody exteriérových žaluzií spočívají v regulaci teploty. Díky venkovním žaluziím v létě snížíte náklady za provoz klimatizace. Za zmínku stojí i elegantní vzhled, který pozvedne estetickou hodnotu objektu. Žaluzie lze jednoduše instalovat do oken, ale také na terasu, verandu nebo do altánku. Kvalitní lamely odolají i velkým teplotním výkyvům a díky automatickému režimu se samy přizpůsobí aktuálnímu počasí. Větrná automatika zase zajistí, aby se žaluzie samy vytáhly v momentě, kdy by mohlo dojít k poškození kvůli silnému větru.

Žaluzie

Proč chtít předokenní rolety?

Další variantou efektivního stínění jsou exteriérové neboli předokenní rolety. I ty nabízí hned několik funkcí, přičemž primárně zamezují vniku nadměrného množství slunečního záření. Zároveň však slouží jako protihluková a tepelná bariéra. Pokud nemůžete v klidu relaxovat kvůli příliš hlasitému hluku z ulice, pak by vaše volba měla padnout právě na exteriérové rolety. V praxi dokáží snížit hladinu hluku až o 7 db.

Rolety 2Exteriérové rolety vám navíc pomohou snížit také náklady za teplo. Zvolíte-li hliníkové lamely s výplní z termoizolační pěny, zachráníte až 70 % energie, která by jinak okenními otvory unikla ven. Roční úspora může dosáhnout až několika desítek tisíc korun. V průběhu letních měsíců zase ušetříte za klimatizaci, protože rolety zabrání nadměrnému přehřívání.

A ani tím výhody předokenních rolet nekončí. Neméně zajímavý je i bezpečnostní faktor – lamely z extrudovaného hliníku odolají prudkému přívalovému dešti, vichřici i kroupám. Navíc zkomplikují život případnému nezvanému hostu, který by se chtěl dostat do vašeho obydlí oknem.

Předokenní rolety jsou dobrou volbou i z estetického hlediska. Podobně jako venkovní žaluzie, i v jejich případě se budete moct vybrat mezi libovolnou barvou lamely, ale také barvu schránky s vodícími lištami. A co se týče manipulace, je jen na vás, zda se v rámci úspory spokojíte s ručním pohonem, nebo se rozhodnete pro komfortní elektrické ovládání. Možnost regulace všech lamel v domě z pohodlí vašeho křesla je lákavá, nebo ne?

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */