Péče o tělo, kosmetika a parfémy Zdraví a krása

Umíte si správně ostříhat nehty?

Dokonale zastřižené nehty jsou devizou každé dámy. Vzhledem k tomu, že za měsíc vyrostou o necelé 3 mm, vyžadují pravidelné stříhání. Optimální frekvence je jednou za týden až dva. Případně častěji, pokud vás začnou bolet v okolí okrajů – to značí, že začínají zarůstat. V takovém případě bolestivou část odstřihněte dříve, než zaroste ještě hlouběji.

Příprava před stříháním

Ještě před tím, než se pustíte do samotného stříhání, namočte nehty na několik minut ve vodě. Dosáhnete tím změkčení, a navíc snížíte riziko třepení.

Poté si vyberte nástroj, kterým nehty ostříháte. Pokud vám nevyhovují štípačky, pořiďte si kvalitní nůžky na nehty. Stříhání pomocí nůžek sice vyžaduje více zručnosti, ale na druhou stranu nabízí větší kontrolu nad tvarem střihu.

Tip na nákup: Skvělou volbou jsou tyto nůžky na nehty od enii-nails.

Stříhání nehtů na rukou

Nehty na rukou stříhejte tak, abyste odstřihla pouze vrchol nehtu. Nehty musí zůstat silné, a proto je zastřihněte rovně a pouze zlehka zakulaťte v rozích. Tím byste měla snížit riziko zarůstání.
Častou chybou je snaha o zastřižení zbytečně velkého kusu. Raději stříhejte na více menších kousků.
Případné ostré hrany po ostříhání lehce sjednoťte pilníkem, pemzou nebo jiným tvrdším povrchem se vzorkem. U zubatých nehtů hrozí, že se o něco zachytí, a poté zlomí nebo roztrhnou.

Pár praktických tipů pro krásnější nehty

  • Chcete-li, aby vaše nehty vypadaly ještě lépe? Vitálnějšího vzhledu dosáhnete pravidelnou aplikací vyživujícího oleje nebo ošetřujícího krému. Speciální přípravky slouží jako prevence před odlupováním a třepením.
  • Jste-li majitelkou příliš křehkých nehtů, posilte je podkladovým a barevným lakem na nehty pod špičku nehtu.
  • Pokud často pracujete na zahradě a nechcete, aby se vám pod nehty dostala špína, pomůže vám kostka mýdla – mýdlo zaplní spodní stranu a zamezí vniku nečistot.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */