Bydlení

Jaké máte možnosti využití kamene v domácnosti?

Chystáte se na důkladnou rekonstrukci vašeho rodinného domu a přemýšlíte o tom, jaké materiály zvolit? Pokud dáváte přednost spíše přírodním variantám, pak vás určitě nemine myšlenka na využití kamene. Díky jeho přednostem jde jistě o dobré řešení.

Venkovní prostor a kámen

Kámen najde uplatnění v interiéru i exteriéru vašeho domu. Zvenčí se dá zvolit pro obložení domu. Velmi efektně v tomto směru působí zejména obkladové pásky na fasádu, které lze vybírat v mnoha barevných variantách a rozměrech.

Kamenné prvky v interiéru

Ještě více možností máte v interiéru vaší domácnosti. Pominu-li klasické řešení v podobě obkladů a dlažeb, najde kámen uplatnění hlavně například v koupelně, kde lze instalovat umyvadla a vany.

Kamenné vany působí luxusním dojmem, přičemž disponují ideálními vlastnostmi. Nejenže se dobře udržují v čistotě, ale mají díky tvrdosti i mimořádně dlouhou životnost v porovnání s plastem, smaltem a dalšími materiály. Na někoho sice mohou působit chladným dojmem, to už nicméně záleží pouze na konkrétním zvoleném materiálu a jeho barevném provedení. Na kamenné vany se nejvíce hodí travertin, potažmo ještě mramor. Stejné provedení se dá použít i pro umyvadla.

Bohatou nabídku produktů najdete u společnosti Donát – kamenné vany Praha. Firma prodává jak varianty ze zmíněného travertinu, tak i z levnějších druhů kamene.

Vany Praha vám poskytnou náležitý komfort a zároveň u nich budete mít jistotu plné funkčnosti a dlouhověkosti. Vany z kamene vydrží ve vaší domácnosti klidně i desítky let bez nutnosti větších oprav.

Snadná údržba je jednou z velkých předností

Kámen je dále možné zvolit třeba pro obložení okolí kuchyňské linky, hodí se rovněž jako obklad v bezprostřední blízkosti krbu či krbových kamen, což je praktické, neboť usazené zplodiny a popel velmi snadno odstraníte běžnými čisticími prostředky a pomocí navlhčeného hadříku.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */