Praktické tipy

Tipy, jak zvládnout svatbu i v horku

Letní měsíce jsou pro svatby nejoblíbenějším obdobím. Většina párů si přeje mít během svého vysněného dne krásné slunečné počasí. Ale vysoké teploty mohou připravit i nepříjemnější chvíle. Proto jsme pro vás připravili několik rad, jak se s nimi popasovat.

Svatební obřad a program

Pokud máte svatbu v kostele, určitě se nemusíte bát veder. V kostele bude příjemně chladno. Pokud máte svatbu na úřadě, ptejte se předem, zda zajistí i klimatizování místnosti. Pokud ne, nachystejte pro hosty například vějíře a chlazenou vodu, kterou se mohou osvěžit. To samé platí i pro místo, kde se bude svatba konat.

Další variantou je svatba venku. I když je úžasné mít svatbu v přírodě, musíte myslet také na zajištění stínu. Přece jen, svatební obřad se může prodloužit, lidé budou čekat na vás déle a ve vedru to bude náročnější. Opět vám pomohou vějíře a voda, ale zejména slunečníky nebo jiné stínění jsou prioritou. Nezapomeňte také na židle k sezení zejména pro starší lidi. Oblíbené jsou také vodní rozprašovače, které osvěží, ochladí a pobaví zejména děti.

Horkému počasí by se samozřejmě měla přizpůsobit také zábava na svatbě. V průběhu dne hosty šetřete a nabídněte jim spíše klidnější aktivity – třeba fotokoutek. „Divočinu“ v podobě nekompromisní taneční party v podání profi svatebního DJ nechte raději na večerní hodiny.

Na druhou stranu se nebojte postavit nafukovací skákací hrad pro děti, pro ně není teplota žádnou stopkou.

Užiteční pomocníci

Teď si představte, že budete mít dlouhé šaty a make-up… bude-li venku 35 °C, věřte, že vám bude velmi horko. Nepodceňte proto opravdu kvalitní make-up a mějte například na toaletě taštičku první pomoci, kde naleznete pudr, rtěnku, vůni, deodorant a upravíte se během dne i večeře.

Vhodný výběr jídelníčku

Během velkých veder lidem nebudou chutnat příliš těžká jídla. Volte proto lehká jídla, která nezatíží organismus. Můžete zvolit i chlazený dezert v podobě zmrzliny, čímž vykouzlíte úsměv všem hostům a zejména těm nejmenším. Skvělé jsou také nealkoholické limonády s ledem a citrónem.

Časové rozplánování

Pokud plánujete svatbu a bojíte se, že bude během svatebního dne opravdu horko, myslete na to předem. Obřad naplánujte raději na pozdější hodinu, abyste se vyhnuli největšímu horku. Focení můžete mít například podvečer. Svatby v létě jsou ideální, a i když možná budete mít horké počasí, večer si chládek užijete.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */