Praktické tipy

Kdy krájet svatební dort?

Jedna z častých otázek od novomanželů před svatbou bývá, kdy krájet svatební dort? Jak tedy krájení dortu napasovat do svatebního programu a mít pěkné fotky?

Krájení svatebního dortu po prvním tanečku

Krájení svatebního dortu po prvním novomanželském tanci bývá zdaleka nejčastější volbou. Je to právě čas, kdy si svatební hosté objednávají kávu, ke které je svatební dort ideální sladkou tečkou. Navíc z krájení dortu je možno udělat program a hosty navnadit na další aktivity.

Svatební DJ či moderátor může vyzvat novomanžele na taneční parket, aby si odkrojili první kousek dortu a vzájemně ho vyzkoušeli. Pokud jim dort chutná, personál dokrájí dort a naservíruje ho pro svatební hosty.

Pozor – pokud se svatba koná během horkého letního dne, nenechávejte dort napospas počasí!

Krájení svatebního dortu před půlnocí

Krájení svatebního dortu před půlnocí je druhou nejčastější volbou. Je však třeba myslet na to, že hosté mohou být nasyceni ze švédských stolů a v žaludku nezůstane dostatek místa na dort.

Krájení svatebního dortu po svatbě

Pokud se rozhodnete krájet svatební dort až po svatbě, nebo ráno do výslužek, pravděpodobně se připravíte o pěkné záběry od profesionálního fotografa a zábavný program pro svatební hosty. Navíc, bude-li dort celý večer vystaven na svatebním stole, nebo v candy baru, může se teplem snížit celková kvalita, nebo zcela znehodnotit.

Na co si dát pozor

Nezapomeňte dát nejedlé části z dortu před krájením pryč. Vícepatrové dorty drží často na různých armaturách kvůli lepší stabilitě (mezi-táccích, sloupcích apod.). Je tedy rozumné poradit se předem s autorkou dortu, jak dort krájet.

Jak se poprat s krájením svatebního dortu již víte – koukněte se však i na další svatební návody. Zajisté se vám některé tipy budou hodit!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */