Bydlení

Proč byste měli okamžitě začít svítit LED žárovkami?

Platíte spousty peněz za elektřinu? Doslova se vám protočí panenky při pohledu na vyúčtování? Jestliže jsou vaše odpovědi na tyto otázky kladné, měli byste začít co možná nejrychleji jednat! Pokud se vám zdá, že úkonů spojených s úsporou by bylo hodně, jste na omylu. Mnohdy postačí pouhá výměna svítidel. Ta nejmodernější LEDková jsou maximálně úsporná a designově originální. Jaké jsou tedy důvody pro pořízení LED svítidel a v jakých podobách jsou dnes k dispozici? Čtěte pozorně, v následujících řádcích se odpovědi stoprocentně dozvíte.

Minimum spotřeby elektřiny

Už jen princip fungování LED technologie jednoznačně hovoří o tom, že svícení je maximálně ekonomické. U wolframové žárovky dochází při přívodu elektřiny k rozžhavení vlákna. Při tomto procesu se uvolňuje obrovské množství tepla a vedlejším produktem je právě světlo. Je ho ovšem pouhých 5 %! U LEDek se setkáváme se zcela opačnou situací. Elektřina jde na světlo. Tím pádem dochází až k desetinásobné úspoře elektřiny.

Vysoká výdrž LEDek

Vynikající je i maximální výdrž LED osvětlení. Vydrží svítit více než 50 000 hodin, což je několikanásobně více než standardní žárovky. Mimochodem, vysoce úsporné jsou třeba LED reflektory. LEDky jsou typické také větší mechanickou odolností. Navíc jim vůbec nevadí neustálé zapínání a vypínání. Na chodbách i v jiných prostorách, kde jsou světla připojená k fotobuňce, není lepšího řešení.

Designově unikátní záležitost

Už jste viděli LED pásky? Pokud ano, jistě dáte za pravdu tvrzení, že jde o naprosto originální řešení. Především v podhledech vypadají perfektně. Řeší i elegantní osvícení kuchyňské linky. Stejně tak není problém volit trubice anebo LED panely. Barevný odstín světla bude také jen na vaší volbě. Na ledakce.cz si vyberete cokoli, k dispozici je tady nepřeberné množství modelů.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */