Bydlení

Stavba sauny svépomocí? Proč ne!

Patříte mezi milovníky saunování, ale veřejné sauny, kde se za celý den vystřídá velké množství lidí, vám nejsou po chuti? Pořiďte si vlastní saunu domů a užívejte si relax v pohodlí svého obydlí.

Nejedná se o nic nedostupného

Ještě před několika lety byla domácí sauna považována za výsadu bohatých lidí, ale v dnešní době už to tak neplatí. Sauna není nic nedostupného, a navíc se vám počáteční investice mnohonásobně vrátí. Jestliže tedy vaše otázka zní, můžu saunu postavit sám, tak odpověď je určitě ano. Jediné, co potřebujete, je špetka zručnosti a odhodlání to zvládnout. Stavba sauny není nic extrémně náročného, avšak samozřejmě je vždy lepší celou situaci prokonzultovat s odborníkem.
Aby se vám povedla postavit sauna svépomocí, je v první řadě důležité si ujasnit, co přesně od ní očekáváte. To znamená určit si, kam ji chcete umístit, jak by měla být veliká, jakou máte představu o vzhledu interiéru apod. Častokrát ani není potřeba mít samostatnou buňku, ale postačí i prázdný kout. Podstatné je, aby byl daný prostor dostatečně tepelně izolovaný, jinak stavba sauny postrádá smyl.

Zjistěte si dostatek informací

Nejhorší, co můžete udělat, je pustit se do domácího kutilství bez dostatečného množství nastudovaných informací. Na internetu i v knihách naleznete pod heslem „jak postavit saunu“ mnoho užitečných poznatků a tipů, jak se s celou situací popasovat. Každopádně jak už bylo jednou zmíněno v předchozím textu, rada odborníka má cenu zlata.
Jaké dřevo pro saunu použít, jaká zvolit kamna či izolaci vám poradí například ve společnosti Sauna.cz, která se na tuto problematiku zaměřuje dlouhá léta. Zkušení pracovníci vám na základě vašich představ pomohou vypracovat návrh materiálové varianty a najít pro realizaci vhodný půdorys. Na jejich webu si taktéž můžete vybírat z různých typových setů a vybavení.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */