Bydlení

Proč jsou vestavěné skříně na míru skvělou investicí

Stojí více než klasické volně stojící skříně, které byste pořídili v kdejakém obchodě s nábytkem, přesto se vyplatí. Vestavěné skříně jsou hitem posledních let a důvodů, proč tomu tak je, existuje mnoho.

Mohlo by se zdát, že jsou vestavěné skříně nějakou novinkou, ovšem není to pravda. Používaly se již ve 20. letech minulého století! Už tehdy si lidé uvědomovali, jak jim mohou pomoci ušetřit prostor.

Vestavěná skříň je řešení pro každý prostor

Vestavěné skříně se dají instalovat opravdu kamkoliv, žádná místnost, ani ta sebevíc atypická, není překážkou. Není problém vyrobit skříň na míru třeba do podkrovní místnosti se zkoseným stropem, případně se nabízí celá vestavěná šatna – vestavěnými skříněmi můžete vybavit celou místnost.

O něco levnější jsou typizované vestavěné skříně, přesto je vždy lepší sáhnout po řešení na míru. Jedině tak budete mít jistotu, že získáte skříň, která dokonale padne do vašich prostor a bude opravdu od podlahy až ke stropu. Ušetřit se dá jinými způsoby, třeba tím, že si necháte zhotovit skříň bez zadní části. Tu nepotřebujete, navíc pak bude moct zeď lépe dýchat.

Ušetří několik metrů čtverečních

Prostorově nejúspornější varianta je pochopitelně vestavěná skříň s posuvnými dveřmi, ta dokáže ušetřit až polovinu místa. Ideální je pořídit si hlubší vestavěnou skříň (cca 65 cm), do té se pohodlně vejdou i ramínka či sezónní věci. Nejen zimní bundy, nýbrž třeba i lyže.

Ačkoliv si většina lidí dává vestavěné skříně do ložnice, velmi vhodné jsou také do dětského pokoje či chodby. Schovat se do nich dá opravdu cokoliv. Necháte-li si vyrobit skříň na míru, můžete si dovnitř nechat dát tyče na zavěšení ramínek, poličky, šuplíky či cokoliv, co vám vyhovuje. I z tohoto důvodu je lepší nechat si vestavěné skříně vyrobit na míru, nekupovat žádné typizované z velkých obchodů.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */