Zdraví a krása

Proč alespoň vyzkoušet kontaktní čočky? Oproti brýlím nabízí množství výhod

Máte problémy se zrakem, ale z určitých důvodů nechcete nosit dioptrické brýle? Nošení kontaktních čoček představuje k tradičním okulárům skvělou alternativu a nabízí množství nesporných výhod – od vysoké míry komfortu až po lepší vidění.

Pohodlí

Kontaktní čočky jsou navrženy tak, aby se pohodlně nosily a po nasazení nebyly téměř patrné. V chladném počasí se nezamlžují a při aktivitě nepadají. Jinými slovy o nich nositel prakticky neví, což se o dioptrických brýlích konstatovat nedá.

Lepší vidění

Kontaktní čočky korigují vidění o něco přesněji než brýle a jsou k dispozici v různých variantách korekce zraku. Proto jsou ideální volbou zejména pro lidi s astigmatismem nebo presbyopií.

Bez zbytečných starostí

Kontaktní čočky se snadno nasazují, vyjímají a čistí. Lze je také nosit po delší dobu, čímž odpadá nutnost každodenního střídání brýlí a čoček.

Estetika

Kontaktní čočky jsou jasnou volbou pro lidi, kterým se nelíbí vzhled brýlí. Nezakrývají přirozené rysy obličeje a mohou vám dodat přirozenější vzhled. Když je budete mít na očích, nikdo to na vás nemusí poznat. Na druhou stranu si můžete naopak dopřát velmi nevšední look, a to díky čočkám barevným.

Levné barevné čočky v širokém spektru designově různorodých variant najdete ve specializovaném e-shopu Topcrazy.

Bezpečnost

Kontaktní čočky jsou navrženy tak, aby se pohybovaly společně s okem, a jsou tak bezpečnější volbou než brýle. Rovněž nebrání vašemu perifernímu vidění. Umožňují vidět ostře za jakékoliv situace – tedy i ve chvílích, kdy by hrozilo rozbití brýlí (a tedy i poranění očí).

Shrňme si to. Kontaktní čočky jsou pohodlné, praktické a mohou zajistit lepší vidění a přirozenější vzhled za každé situace. Pokud o kontaktních čočkách uvažujete, neváhejte navštívit svého očního lékaře a poraďte se s ním o nejlepší variantě pro vaše zrakové potřeby.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */