Finance

Poptávka po zlatu roste. Ulovte si to své, než bude pozdě!

Přemýšlíte, jak ochránit své naspořené finance před stoupající inflací? Bankovní společnosti vás budou přesvědčovat, abyste vložili své prostředky do jejich produktů. Dejte si však pozor, jelikož vše není tak výhodné, jak se může zdát. Na spořicích účtech budou peníze ztrácet na hodnotě stejně, jako kdybyste je měli v trezoru, jelikož úrok je zde tak malý, že inflaci nepokryje. Nejlepším řešením, jak vaše prostředky ochránit, je investovat je do zlata.

Dostupná alternativa zlatých cihliček

Pokud si říkáte, že na takové investice rozhodně nemáte našetřeno tolik peněz, pak jste zcela na omylu. Investiční zlato je v dnešní době dostupné i pro méně movité investory. Je to z toho důvodu, že trh nabízí kromě zlatých cihel také alternativy v podobě pamětních mincí. Ty se prodávají v různých velikostech a stupních ryzosti, takže jejich cena se pohybuje od tisíce korun výše. V podstatě vám tedy stačí mít naspořeno jen pár tisíc.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Zlaté slitky pochází z produkce zahraničních rafinérií, obvykle ze Švýcarska.

Čím je poptávka ovlivněna

Nejdůležitější faktor, který má na poptávku vliv, je bezesporu cena zlata. Tu stanovuje mimo jiné vývoj kurzu amerického dolaru a především dění ve světě. Jinou hodnotu bude mít zlato v době hospodářské krize a jinou v časech prosperity. Podíváte-li se na rok 2020, zjistíte, že poptávka po této komoditě rapidně vzrostla. Jelikož se zlaté cihličky v České republice nevyrábí a musí se tedy dovážet ze zahraničí, měli někteří distributoři dokonce vyprodáno. Kromě toho má však na poptávku veliký vliv také inflace. Jakmile má dojít k jejímu výraznému růstu, lidé začnou nakupovat zlato ve větším objemu. Proto byste právě teď měli i vy zvážit, zda není zrovna vhodný čas pro jeho nákup.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */