Finance

Likvidace vozidel nemusí nic stát. Právě naopak

Staré automobily nejsou zrovna trhákem. Velké autobazary je odmítají, v menších si postojí a v ještě horším stavu nás s nimi po pár měsících z bazaru vypoklonkují. Jak se starého auta zbavit?

„Klidně zadarmo, hlavně ať je z domu!“ Tohle si říkají mnozí, komu doma stojí starší nepojízdné vozidlo. Někdy je porouchané a na opravu není, či kalkulace v autoservisu vyvolala na tvářích majitelů výraz zděšení. Mnohdy ale jde třeba i jen o auto, které nepotřebujeme. Může jít o osobní vůz, ale i o starší dodávku či náklaďáček, který sloužil při rekonstrukci, teď už není zapotřebí a chátrá. Jaká je nejsnadnější likvidace vozidel, které již nepotřebujeme?

Jak automobil rozhodně neprodávat?

Pokud váš vůz není pojízdný, v dobré stavu a bez závad, rozhodně jej nenabízejte v klasickém autobazaru. Zájem o něj nebude. Jestliže automobil navíc prodáváte ve finanční nouzi, tímto způsobem se k penězům hned tak nedostanete. Velké autobazary sice propagují službu okamžitého odkupu, ale to funguje jen ve specifických případech a spíše u zánovních automobilů.

Pozor též na prodej přes online autobazary. Jednak je jednání se zájemci zdlouhavé a složité. Prodávající bývá tlačen k přehnaným slevám. Prodej je dlouhodobý a brát si dovolenou na jednání se zájemci není dobrý nápad. Obvykle se jich 8 z 10 vůbec nedostaví. Taktéž nesete na prodaném automobilu jako prodávající záruku. A zákon stojí spíše na straně kupujícího. Snadno se vám může stát, že budete nakonec ještě část peněz vracet, protože se na automobilu objeví po prodeji porucha. Co na tom, že jste na to upozornili, nebo jste o ní vůbec nevěděli! Tato úskalí prodeje svépomocí jsou velice nepříjemná a častější než se zdá.

Služba Zahotove.cz to řeší

Zkuste jít na prodej jinak. Prostřednictvím služby Zahotove.cz je likvidace automobilu velice snadnou. Dnes zavoláte, dozvíte se předběžnou cenu a již zítra může být zástupce služby u vás doma, ať jste odkudkoliv z České republiky. Na místě podepíšete bezproblémovou a jednoduchou smlouvu a dostanete peníze v hotovosti na ruku. Automobil si na své vlastní náklady zástupce Zahotove.cz odveze. A samozřejmě nenesete žádné poprodejní záruky. Lepší způsob, jak se zbavit staršího, nepotřebného, bouraného či porouchaného automobilu dnes neexistuje.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */