Bydlení

Nechcete mít z bytu výheň? Vybavte jej domácí klimatizací

Českou republiku v posledních letech v létě sužují extrémní tropické teploty. Najdou se tací, kteří si je užívají, ale většina z nás se po pár hodinách snaží alespoň na chvíli uniknout z rozžhavených ulic do chladnějšího prostředí. Přiznejte se dámy – které z vás tráví v létě spoustu času v kavárnách z důvodu klimatizovaných prostor? Nyní již nemusíte trávit čas mimo domov, stačí si pořídit domácí klimatizaci!

V parném létě, kdy se rtuť na teploměru vyšplhá klidně ke čtyřicítce a my se koupeme ve vlastní šťávě, je klimatizace nedocenitelná. Především pak v nočních hodinách. Během dne snadno utečete do zmiňované kavárny nebo k vodě, ale v noci, když se potřebujete pořádně vyspat je klimatizace často jediným řešením, jak z bytu udělat obyvatelný prostor.

Máte z klimatizace obavy? Zjistěte, proč ji do bytu pořídit

Kromě toho, že si v bytě nebudete připadat jako na Sahaře, mají nejnovější klimatizace i další výhody. Čistý a zdravý vzduch je skvělý jak pro vaši pleť, tak celý organismus. Nejnovější klimatizace takový vzduch produkují, a navíc ho dokáží zbavit vlhkosti a působit tak proti plísním. Tím, že klimatizace pomáhá vzduchu cirkulovat, z něj též odstraňuje prachové částice, kouř a alergeny. Tím se alergikům a astmatikům značně uleví a jejich organismy nejsou vystaveny takové zátěži.

Mýty o domácích klimatizacích

V minulosti se lidé obávali, že z důvodu hlučnosti klimatizace se během noci nevyspí. Moderní klimatizace však mají výkonné, ale zároveň tiché motory a jak již bylo zmíněno, neustále regulují teplotu a odstraňují nečistoty ze vzduchu. Proto se probudíte do nového dne svěží a plná energie.

Strašák v podobě vyvětrané peněženky kvůli vysoké spotřebě elektrické energie je již minulostí. Moderní klimatizace jsou konstruovány tak, aby svým provozem byly co nejmenší finanční zátěží pro domácnost.

Zároveň upozorňujeme na rizika špatně nainstalované klimatizace. Pokud doma nemáte opravdu zručného muže, který si je jistý tím, co dělá, nebo shodou okolností nepracuje pro jednu z firem zabývajících se prodejem klimatizací, doporučujeme, abyste využila služeb zkušených techniků. Ti vám klimatizaci nainstalují, zprovozní a ještě na svojí práci poskytnou záruku.

Výběr se nesmí podcenit

Cena není při výběru klimatizace rozhodujícím faktorem, tedy alespoň by neměla být. Těmi rozhodujícími by měly být výkon, funkčnost a hlučnost. Pokud pořídíte klimatizaci, která nebude mít pro daný prostor dostatečný výkon, opravdu jste vyhodila peníze „z okna“.

Při výběru klimatizace do vašeho domova se obraťte na odborníky. Jejich rady a doporučení vás ochrání před špatně investovanými penězi a zároveň budete mít jistotu, že klimatizace, která je nyní součástí vaší domácnosti, odpovídá vašim specifickým požadavkům.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */