Bydlení

Každá sedací souprava si čas od času zaslouží kompletní vyčištění

Usazujete sem návštěvy, ležíte zde u televize, usínáte u večerních filmů, čtete si knihy. Sedací souprava bývá ústředním bodem obývacího pokoje, a tak si zaslouží trochu vaší péče. Možná byste se divili, co všechno se v jejích útrobách skrývá.

Zbytky jídla, drobky z brambůrků, které jste pojídali u televize, rozlité tekutiny, roztoči, prach, kočičí chlupy, kousky lidské kůže, vlasy. To je jen zlomek toho, co všechno se může skrývat ve vaší sedací soupravě. Na první pohled nic z toho samozřejmě není vidět, a proto také není vůbec snadné veškerou špínu vyčistit. Bez speciálního vybavení si se špínou zažranou uvnitř neporadíte.

Povrchovou očistu zvládnete samostatně

Rozlilo vám dítě na sedačku džus? Podařilo se vám otřít o povrch rozteklou čokoládu? S těmito nehodami si možná poradíte sami. Stačí vzít do ruky mokrý hadřík, případně nějaký čisticí přípravek. Nejjednodušší to mají majitelé kožených sedacích souprav, těm stačí skvrnu jen setřít. Jestliže vlastníte textilní gauč, budete muset drhnout. Pro příště by vás podobných problémů ušetřil potah. Celkovému vyčištění se však čas od času stejně nevyhnete.

Profesionálové používají extrakční metodu

Profesionální čištění sedacích souprav se zaměřuje na čištění do hloubky, sedací souprava tak bude opět jako nová, získá původní barvu. Zbavíte se veškerých roztočů, prachu, nečistot, a dokonce nežádoucích zápachů. Sedačka se nejdříve předkartáčuje, pak přichází na řadu předčištění silně znečištěných míst. Následuje samotný proces čištění pomocí extraktorů s výkonnými čerpadly. Do sedací soupravy je vstřikována čistící látka, která se pak zase odsává do sběrné nádoby. Výsledkem je čistá a voňavá sedačka. Toužíte po ní také?

Čištění sedacích souprav v Olomouci a dalších městech nabízí úklidová společnost Remiáš Global Services s.r.o. Fungují 7 dní v týdnu 24 hodin denně, takže i o víkendu. Na jejich webu najdete i ceny za profesionální čištění. Můžete si je rovnou objednat. Léto je na čištění vhodným obdobím, sedačka rychleji uschne.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */