Móda a styl

Jezdíte ráda na kole? Pak potřebujete kvalitní cyklistické oblečení a výbavu

Každá žena, která se stará o své zdraví a vzhled, dobře ví, jak důležitý je pohyb. Fyzická aktivita pomáhá zbavit se nadbytečného tuku a vypracovat postavu, podporuje rozvoj svalové hmoty a zpomaluje proces stárnutí. Navíc je jakékoli cvičení skvělým prostředkem k oproštění se od každodenních starostí. Hýbat se se zkrátka vyplatí. A skvělou volbou na letní sezónu je cyklistika.

Proč jezdit na kole?

Kolo je ideální dopravní prostředek do města i do přírody. Můžete na něm pravidelně jezdit do práce, na koupaliště i na návštěvy k přátelům. A když se na kole o víkendu, případně o dovolené vypravíte na poznávací výlety v okolí bydliště, užijete si mnohem více zábavy než při cestě autem nebo autobusem. Na kole navíc projedete i po úzkých cestičkách, které jsou pro dvoustopá vozidla příliš úzké. Sjízdná je i velká část lesních pěšin; na ty je ovšem vhodné pořídit si celoodpružené kolo. To vám v náročnějším terénu zajistí výrazně větší požitek z jízdy.

Více než výkon je důležitá radost z pohybu

Není třeba stát se vrcholovou sportovkyní; stačí zvolit své oblíbené tempo a vyjet. Nemusíte se pokoušet lámat rychlostní rekordy či ujet mnoho desítek kilometrů několikrát týdně. Orientujte se podle svých aktuálních schopností a snažte se naplánovat cyklistickou trasu, která vás bude bavit. Ideální je zvolit jako cíl místo, na které se chcete už nějakou dobu podívat. Užijete si čerstvý vzduch, rozproudíte krev a získáte skvělý pocit, že jste pro sebe něco přínosného udělala.

Jaké cyklistické oblečení je vhodné mít v šatníku?

Na kolo je ideální pohodlné a praktické cyklistické oblečení. Jeho základními součástmi jsou cyklistické kraťasy a dres na kolo, za chladných dnů uvítáte i bundu a dlouhé cyklistické kalhoty. Důležité jsou rukavice na kolo; chrání ruce před vznikem mozolů a pomohou i v případě pádu. A nezapomeňte na vhodný batoh na kolo.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */