Bydlení

Jak zrekonstruovat koupelnu s minimálními náklady? Dlažbu a obklady kupte ve výprodeji

Řada z nás si pořídila nebo zdědila starší nemovitost. A nezřídka nejsme na sto procent spokojeni s jejím vzhledem či dokonce dispozicemi interiéru. Pokud před námi v domě či bytě žili lidé jednu či několik generací starší, byly jejich požadavky jiné než naše. Kuchyň nebo koupelna, se kterou by se naše babičky rády spokojily, nám neuspokojí. Jsme stále náročnější, máme vysoké nároky na hygienu i na estetickou stránku. A je to v pořádku. Máme totiž mnohem širší možnosti, než se nabízely v minulosti.

Rekonstrukce bývá nákladná. Proto ji mnohdy odkládáme

Jedna věc je vytvořit si představu o tom, jak by měl náš domov vypadat, druhá opravdu se pustit do práce. My, ženy, přitom rády zařizujeme interiéry a baví nás i vymýšlení nejrůznějších vylepšení. Nebojíme se vytvořit si konkrétní představu o budoucím vybavení a účelu jednotlivých pokojů. A ve své mysli nebo na papíře také s potěšením spřádáme plány různých stavebních úprav. A opravdovou výzvou pro nás je koupelna bez ohledu na to, zda je umístěna na konci chladné chodby vesnického domu nebo v umakartovém bytovém jádru.

Jak nejlépe a za rozumnou cenu zrekonstruovat koupelnu?

Dnes již koupelnu nechápeme jen jako místnost se standardizovanou vanou, obyčejným umyvadlem, pračkou a košem na špinavé prádlo. Nevzhledné a mnohdy i nedostatečně vytápěné místnosti, ve kterých se nad vanou sušilo na oblečení, z našich domovů rychle zmizely. V moderních domácnostech se s nimi již v podstatě nesetkáváme. Do koupelny volíme elegantní rohové, atypické i volně stojící vany, výjimkou nejsou dvě umyvadla se zrcadlem. Musíme k nim ovšem pořídit i vodovodní baterie. A výprodej vodovodních baterií nám umožní vybrat si z řady rozmanitých typů. Výprodej obkladů a dlažeb zase nabízí dlaždice za zlomek obvyklé ceny. A výprodej koupelnového nábytku nám pomůže získat tem pravý prostor pro ručníky i další nezbytnosti.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */