Hubnutí a diety Zdraví a krása

Jak zaručeně zhubnout po Vánocích?

Loňské vánoční svátky jsou minulostí, ale zůstala na ně nehezká vzpomínka v podobě nakynutého bříška, mohutnějších stehen a paží. Pokud jste opět přibrala pěkných pár kilo a již nyní se děsíte toho, že nestihnete zhubnout do plavek, zachovejte klid. A přečtěte si následující doporučení, díky kterým se stoprocentně dostanete do formy.

Konzumujte více vlákniny

K čemu je při hubnutí dobrá vláknina? Urychluje průchod přijaté potravy trávícím traktem a současně dobře absorbuje vodu. Budete-li vlákninu konzumovat v dostatečném množství, přivodíte si pocit sytosti, a přitom nepřijmete příliš mnoho kalorií.

Přestaňte sladit rafinovanými cukry

Do skupiny rafinovaných cukrů nepatří jen klasika v podobě bílého cukru, ale také hnědý a některé další druhy. Chcete-li rychle zhubnut, vyvarujte se jídel s vysokým obsahem těchto cukrů – dodají vím spoustu energie, ale jejich výživová hodnota je zanedbatelná.

Zahrňte do jídelníčku zeleninu

Zelenina je alfou a omegou zdravého jídelníčku, který byste neměla dodržovat je během procesu hubnutí, ale dlouhodobě. Nemusíte z ní mít strach, vždyť takový zeleninový salát patří k oblíbeným pochoutkám. Na internetu je nepřeberné množství receptů – stačí si dát tu práci a trochu zagooglovat.

Méně tučných jídel a živočišných tuků

Nikdo vás nenutí, abyste radikálně vyřadila všechny tuky, ale přesto byste jejich konzumaci měla výrazně omezit. A to jednoduše proto, že jsou vysoce kalorické a patří k nejčastějším příčinám nadváhy.

Když není zbytí, navštivte odborníka

Zdravé hubnutí je poměrně komplikovaná záležitost. Může se stát, že kila nepůjdou tak rychle (anebo vůbec), jak si představujete, ale přesto není dobré propadat zoufalství. Raději se obraťte na někoho, kdo vám poskytne odborné výživové poradenství a pomůže vám se sestavením vhodného jídelníčku. Dobrou volbou jsou poradci z NATURHOUSE, kteří působí v desítkách poboček napříč celou Českou republikou.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */