Hubnutí a diety Zdraví a krása

Jak začít hubnout, aby snaha opět neztroskotala?

Patříte mezi věčné dietáře? Pokud se již delší dobu nemůžete podívat do zrcadla, protože vaše hubnutí nepřináší žádné kloudné výsledky, měli byste změnit přístup. Pro jistotu rovnou zapomeňte na vše, co jste se o spalování nadbytečných kilogramů doposud naučili – stejně vám to bylo k ničemu. Připravili jsme pro vás několik základních, ale o to důležitějších doporučení. Budete-li se jich držet, vaše váha půjde dolů poměrně svižně, a především natrvalo.

​Najděte si motivaci

Chtít zhubnout nestačí. Zamysleli jste se někdy nad tím, co vás skutečně žene k redukci hmotnosti? Jakmile najdete ten správný důvod, bude se vám dařit mnohem více, než když hubnutí pojmete jako cíl. Udělejte z něj cestu, která vás dostane k vytouženému cíli.

​Dejte si na čas

Přirozeně chcete zhubnout rychle a bez jojo efektu. Jenomže nabírání váhy také netrvalo několik dní či týdnů. Přijměte fakt, že procesy vedoucí k redukci tělesné hmotnosti trvají poměrně dlouho. A změna životního stylu obvykle nejde aplikovat ze dne na den. Když se smíříte s tím, že se na svou optimální váhu dostanete až za nějaký čas, zbavíte se zbytečného stresu, který hubnutí blokuje.

​Dieta není správné řešení

Drastickým snížením kalorického příjmu ohrozíte zdraví. Snížit energetický příjem – pokud je zbytečně velký – je samozřejmě v pořádku, ale mělo by k tomu dojít výměnou nezdravých potravin za zdraví prospěšné alternativy. Rovnou zapomeňte na extrémní diety a raději se zamyslete nad bílkovinami. Právě ty by totiž měly v začátcích tvořit podstatou část z celkového množství přijatých látek.

Rozumnou volbou může být jídelníček postavený na potravinách s větším obsahem bílkovin. V e-shopu Victus.cz seženete proteinové tyčinky, kaše, dezerty, proteinové palačinky a další kvalitní pochoutky, se kterými snadno dosáhnete ketózy (stavu, kdy organismus spaluje tuky a nikoliv svaly) i bez hladovění.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */