Děti

Jak správně vybrat židli pro školáka?

Nepochybujeme o tom, že byste pro své dítě udělala první i poslední – ale zamyslela jste se někdy nad tím, zda jste pro ně vytvořila vyhovující prostředí na učení? Kromě dostatečně prostorné a přehledné pracovní plochy potřebuje kvalitní židli, která svými vlastnostmi odpovídá tělesným proporcím školáka.

Návodů a doporučení ohledně výběru dětské židle je na internetu hodně, ale informace se mnohdy liší, a někdy dokonce rozchází. Následující tipy však pochází od odborníků na slovo vzatých – pediatrů a fyzioterapeutů. V zásadě stačí, když si zodpovíte několik základních otázek.

Jak dlouho bude dítě na židli trávit čas?

Zatímco ve škole sedí 4 – 6 hodin, domácí učení obvykle netrvá déle než 2 hodiny. Školák si navíc často dělá přestávky.

Jakou židli má dítě k dispozici ve škole?

Školní židle jsou obvykle tvrdé a neergonomické. Navíc neumožňují nastavení výšky.

Na čem jste ve škole seděla vy?

Pravděpodobně na běžné tvrdé neergonomické židli.

Chcete, aby vaše dítě prosedělo většinu volného času, nebo byste byla raději, kdyby volno trávilo aktivně?

Přirozeně nechcete, aby byl školák přikovaný k pracovnímu stolu.

S ohledem na výše uvedené je zřejmé, že hlavními kritérii výběru jsou výška židle a hloubka sedu. Některé židle pro školáky jsou vysoké pouze 35 cm s možností zvýšení na cca 45 – 50 cm. Jinak je téměř jedno, jaký model dětské židle zvolíte. Většina jich nemá područky, které se stejně využívají především při zvedání u židlí určených pro dospělé – školák se však většinu času opírá o desku stolu.

Samozřemě platí, že kvalitní dětská židle s o něco vyšší pořizovací cenou, než za kolik jsou k mání nejlevnější modely, vydrží o poznání déle. Chcete-li mít na dlouho klid, raději se podezřele levným kouskům vyhněte a připlaťte si pár set korun. Bohatou nabídku designově povedených židlí pro školáky najdete v e-shopu primazidle.cz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */