Móda a styl Praktické tipy

Jak správně pečovat o dámské spodní prádlo

Každá žena se ráda líbí a snaží se být atraktivní pro svůj protějšek. Zároveň se ovšem musí cítit pohodlně a přirozeně. Proto je důležité, aby spodní prádlo dobře „sedělo“ a vypadalo líbivě pro oko. Správnou péčí docílíme toho, že peníze vynaložené na koupi kvalitního prádla nebudou zby­tečné.

Jak prát podprsenku?

Základem je kvalitní praní. Podprsenka jen tak hozená do pračky nebude mít dlouhou život­nost a navíc vystavíme ohrožení i samotnou pračku. Např. může dojít k uvolnění kostice, která se poté dostane skrz buben pračky.

jak-pecovat-o-spodni-pradlo

Nejideálnější je praní v ruce, vlažnou či studenou vodou a vhodným pracím prostředkem. Následné ždímání také není žádoucí. Alternativou k ručnímu praní je použití tzv. košíčků, do kterých prádlo zavřete. Je ovšem nutné zapnout šetrný prací program. Sušička je v tomto případě kvůli vysoké teplotě také nevhodná. Skládání podprsenky je celkem jednoduché, téměř jakýkoliv druh stačí přepůlit a jeden košíček vložit do druhého. Takto jich lze navrstvit i několik na sebe.

Na stahovací prádlo je nejlepší sprchový gel

V poslední době se stále větší oblibě těší stahovací prádlo. Je vyráběno z velmi jemných tkanin. A protože dokáže prokázat naší postavě velikou službu, měli bychom mu oplatit správnou péčí. Jako u podprsenek je nejlepší prát jej v ruce studenou vodou. Použití pracího prášku také není vhodné, lépe poslouží jen trocha sprchového gelu. V žádném případě ho nežehlíme a nesušíme v sušičce.

Co se sportovním prádlem?

Další oblíbenou skupinou je dámské sportovní prádlo. To se v pračce prát může, ale většinou jen na 40 stupňů, vždy naruby a raději také v košíčku. Použití sušičky není vhodné stejně jako u předcho­zích případů a nedoporučuje se ani užití aviváže.

Výrobci spodního prádla neustále přichází na trh s novými materiály, proto je třeba sledovat štítky s pokyny k péči, abychom si omylem neznehodnotili nový přírůstek šatníku.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */