Praktické tipy

Hygiena především aneb Proč si pořídit matraci se snímatelným potahem?

Vybíráte novou matraci a řešíte dilema, zda zvolit model s, nebo naopak bez snímatelného potahu? Mohli bychom vám ušetřit čas a doporučit první možnost – tedy matraci se snímatelným potahem. A to jednoduše proto, že je praktický a výrazně usnadňuje hygienu. Ale kdo vám poradí, jaký druh potahu vybrat? Odpověď najdete v tomto článku.

Ačkoliv vám může připadat, že se během noci nepotíte, ve skutečnosti se z vašeho těla uvolní až několik decilitrů potu. Nic si z toho nedělejte, jde o naprosto normální jev. Zdravý člověk se zkrátka v rámci termoregulace potí. A právě proto je vhodné vybírat matraci s ohledem na prodyšnost a schopnost absorbovat vlhkost. Tyto vlastnosti zajistí, abyste se v noci cítili komfortně a suše.

Návodů na téma jak vybrat matraci najdete na webu nespočet, ovšem význam potahu se často příliš nezmiňuje. Přitom jde o zásadní prvek, bez něhož matrace nemůže splnit přísná hygienická kritéria. Podstatné je, aby se materiál snadno udržoval a nabídl ochranu před mikroorganismy. Nesmí být rájem pro roztoče, plísně a bakterie; naopak musí efektivně bránit jejich rozmnožování. A samozřejmě být příjemný na dotek.

Jaký materiál potahu zvolit?

Specialista na prodej matrací, prodejce ortopedicke-matrace.cz, doporučuje následující materiály:

Potah z kvalitního damašku bez vrstvy PES rouna – je pevný, alergicky neutrální a perfektně chrání matraci. Může se chemicky čistit.

Potah Medico – bílá strečová látka prošitá vrstvou PES rouna je alergicky neutrální a vyznačuje se měkkostí. Potah lze rozdělit zipem na dvě samostatné části a prát v pračce na 60 °C.

Potah Easyclean – kvalitní strečová látka se 40% podílem bavlny je prošita vrstvou dutého mikrovlákna s pamětí. Stejně jako Medico lze rozdělit na dvě poloviny a vyprat na 60 °C. Také tento potah je alergicky neutrální a měkký, tedy i velmi komfortní.

Potah aloe vera – potah bohatě prošitý vrstvou dutého mikrovlákna obsahuje extrakt z aloe vera, kterému jsou přisuzovány blahodárné účinky na pokožku a antiseptické vlastnosti. Jedná se o ideální potah pro každého, koho trápí nadměrné pocení. Je alergicky neutrální a lze prát na 60 °C.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */