Mixér

Elektrokolo aneb jak šlapat a příliš se nezapotit?

Potřebujete se v hustém městském provozu velmi rychle dostat z bodu A do bodu B? Ideálním dopravním prostředkem, se kterým do cíle prokličkujete mnohem rychleji než autem a neuvíznete v zácpě, je skútr. Ale co si počít v případě, že nemáte řidičák a nechcete cestovat přeplněným autobusem nebo tramvají? Co takhle kolo? Příliš vyčerpávající? Vsaďte na elektrokolo – nejlevnější dopravní prostředek, který dokáže vyvinout rychlost až 25 km/hod a jehož provoz vás nebude stát více než 6 Kč na 100 km.

Skútr, nebo elektrokolo?

Skútr je stylový, ale moderní elektrokolo je neméně sexy. Oproti skútru mají navíc spoustu podstatných výhod, které si plně uvědomíte až momentě, kdy ho začnete vyžívat naplno. Žádný řidičák, žádný benzín a pokud si před cestou dopřejete dvě deci bílého, nepřijdete o body. Pozor, problémům se nevyhnete a při jízdě s více jak jednou promile alkoholu v krvi riskujete pokutu až 50 000 Kč a v případě nehody i rok odnětí svobody. Vraťme se však zpátky k našemu hybridnímu dopravnímu prostředku. Zmínili jsme se, že k řízení nebudete potřebovat přilbu? Pro dámy, které se zrovna vrátily od kadeřníka, bezesporu skvělá zpráva.

Ale abychom skútrům nekřivdili, oproti elektrokolům mají přeci jen v něčem navrch. Jsou výkonnější, rychlejší a pohybují se i bez šlapání.

Elektrokolo1

Jak elektrokolo funguje?

Ale co je to vlastně elektrokolo a jak funguje? V podstatě jde o „prachobyčejné“ kolo, které je ovšem vybaveno elektromotorem a akumulátorem. Po nasednutí si zvolíte způsob jízdy a buďto budete šlapat sama, nebo s asistencí elektromotoru. Ten vám přijde vhod především při jízdě do kopce, které najednou zdoláte mnohem lehčeji než kdykoliv předtím. K tomu, aby se elektromotor aktivoval, je nicméně zapotřebí aktivního šlapání. Bez něj akumulátor kolo rozpohybuje do rychlosti max. 6 km/hod.

S elektrokolem můžete jezdit i v dešti, ale připravte se na to, že zmoknete. V žádném případě ho nenechávejte zaparkované na místě, kde není chráněno proti ostrému slunci (může dojít k poškození laku nebo plášťů), sněhu a dešti. Elektrokola nemají rády ani bláto a hluboké kaluže. Zkrátka a dobře jde o společníka do města nebo na zpevněné cesty, díky kterému si jízdu užijete a příliš se nezapotíte.

Elektrokolo2

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */