Mixér

Jak se staly modelky úkazem dokonalosti?

Narovinu. Když se řekne slovo „modelka“, co si představíte jako první? Úzký pasdlouhé nohy, nebo míry 90-60-90? Pokud právě přemýšlíte nad jednou z možností  tak ano, jste tu správně. Takové postavě se v našem světě říká  „dokonalá postava“ , ale to pouze z toho důvodu, že tak vypadají modelky. Bohužel.

Vyličme si tedy, kde se vzala fáma, že je tato postava předním úkazem dokonalosti.  Inu, je to zcela jednoduché. Představte si, že jste módním návrhářem, který nemá moc velký rozpočet pro ušití své nové módní kolekce. Nemusíte být vlastně ani chudí a s nízkým rozpočtem. V této době zkrátka i boháči rádi ušetří. Před vámi leží spotřební materiál, tedy látky, další drobnosti a vaše návrhy. Než začnete šít, musíte mít nejdříve vytvořenou konstrukci oděvu a hlavně velikost. A jakou že si to vybereme konfekční velikost pro dané šití ? S nebo XL? Samozřejmě, že jsme podnikatelé a chceme ušetřit  co nejvíce peněz, takže si vybereme možnost první, a to šít v malých velikostech. Když jsme se svou prací již hotovi, musíme ji nějakým způsobem přednést veřejnosti, takže zaměstnáme třeba deset žen, které si na sebe naši kolekci obléknou, projdou se párkrát po módním mole a můžou jít zase domů. Ale zase o krok zpátky, šili jsme přece v malých velikostech, což znamená, že pro módní přehlídku musíme vybrat modelky nejnižších velikostí, aby se nám do toho vlezly. Nebudeme přece šít velikosti na každou zvlášť. Je to logické. Čím hubenější modelka, tím menší spotřeba materiálu. Z toho vyplývá, že jsme vlastně dobří podnikatelé, kteří dokázali ušetřit. Jsme skvělí.

V tomto případě modelingové agentury měly jen jeden úkol a to hledat štíhlé ženy s určitými rozměry (90-60-90), protože se všechny kolekce šijí v jedné a té samé velikosti. Bohužel, nedokázali jsme vyhledat, kdy a kdo měl první přehlídku na světě, ale pokud se mi to jednou povede zjistit, budu nucena tomuto muži či ženě vzdát poctu za genialitu v podnikání, alias jak ušetřit peníze. Nuže, ten člověk jistě netušil, že za 100let díky jeho chytré hlavě budou lidi vidět jako dokonalost a krásu ženy, kterým na dálku spočítáme žebra. Nechápu tedy, proč bychom si my ženy měly dělat komplexy z věšáků na oblečení, kterými modelky bohužel jsou.

Autor článku:  Annamarie Ismani

Foto: http://www.sxc.hu/photo/1405510

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */