Praktické tipy

Cvičení může být zábavné. S trampolínou rozhodně!

Ráda byste shodila nějaké to kilo a zároveň zformovala postavu? Nejrychlejším způsobem je cvičení na speciálních strojích v posilovně. Nic pro vás? Pak vás jistě potěší, že máte i jinou alternativu. Chcete-li se u sportování bavit, pořiďte si trampolínu. V posledních letech se s nimi doslova roztrhl pytel a staly se nedílnou součástí většiny zahrad. Jedinečná pomůcka pro hubnutí a odbourání stresu je vhodná pro celou rodinu!

Odborníci prokázali, že trampolíny působí pozitivně na tělo i mysl. K nepodstatnějším přínosům patří schopnost vyplavit endorfiny. Stačí si chvíli zaskotačit a budete mít mnohem lepší náladu. Slabá půlhodinka po práci nebo jen tak o víkendu naladí celou rodinu na správnou vlnu. Stres bude ten tam!

Cvičení na trampolíně vede ke zpevnění postavy a rychlejšímu odbourávání tukové tkáně. Vyhnete se tak utrpení na strojích v posilovně, kterou bytostně nesnášíte.

Dovádění na trampolíně si užijete pouze za předpokladu vhodně zvoleného modelu. Obecně platí, že větší skákací plocha nabízí lepší odpružení. Máte-li na zahradě dostatek místa, sáhněte po trampolíně s průměrem přes čtyři metry. Počítejte však s tím, že dostatek prostoru musí být i kolem trampolíny. Důležité jsou také hmotnostní limity. Větší trampolíny snesou mnohem větší zátěž.

Nemáte-li k dispozici zahradu, zalovte v sortimentu menších trampolín s průměrem do dvou metrů. Nachází využití také v interiéru a jsou jako stvořené pro každodenní fitness. Na internetu najdete množství videonávodů a tipů jak na trampolíně efektivně cvičit.

Prioritou by mělo být bezpečí – proto nepodceňujte přítomnost ochranné sítě. Trampolína s ochrannou sítí je podstatně bezpečnější než model bez sítě.

Dobrá zpráva je, že u specializovaných prodejců seženete také veškeré náhradní díly na trampolíny. Můžete je průběžně obměňovat a zajistit, aby byla trampolína v perfektním stavu.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */