Mixér

Chcete mazlíčka? Víme, která plemena koček jsou nejoblíbenější!

Ve dvou se to lépe táhne. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na pořízení zvířecího přítele či přítelkyně, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, která plemena koček patří k nejoblíbenějším a proč.

1. Britská kočka

Chcete mít po boku nefalšovanou aristokratku? Britská kočka je jasnou volbou opravdové dámy. Klidné, přátelské, vyrovnané, osobité a nenucené plemeno však není příliš mazlivé. Na druhou stranu si vedle vás ráda lehne a bude vám dělat společnost.

2. Mainská mývalí kočka

Je to kočka, nebo mýval? Mainská mývalí kočka bezesporu patří k nejimpozantnějším kočičím plemenům. Charakterizuje ji enormní velikost a vzhled připomínající divokou kočku. Dalším typickým znakem jsou jsou velmi dlouhé vousy. Vlastně nejdelší ze všech, které kdy byly na kočce naměřeny. K divokým kolegyním má ovšem daleko – je mírumilovná, hravá a hodí se i pro méně zkušené chovatele.

3. Siamská kočka

Siamské kočky jsou nadmíru inteligentní, energické a velmi živé. Pokud si potrpíte na perfektním stavu svého bytu, raději si vyberte jiné plemeno. V opačném případě směle do toho – „siamky“ mají své specifické kouzlo, pro které byly dříve oblíbeny v aristokratických kruzích.

4. Perská kočka

Perská kočka je spíše línější stvoření. Dokáže být velmi oddaná, nicméně nikdy na vás nebude závislá. Dobře si však rozmyslete, jestli budete ochotná věnovat dostatek času péči o její dlouhou srst.

5. Ruská modrá

Ruská modrá kočka patří k nejinteligentnějším kočičím plemenům. Mírná rezervovanost opadne v momentě, kdy vás blíže pozná a vybuduje si k vám důvěru. Jedná se o elegantní, čistotné a loajální stvoření pocházející z oblasti Severního polárního kruhu. Tuto číču si bez debat zamilujete.

Pokud náhodou změníte názor a zatoužíte po štěňátku, prohlédněte si tato oblíbená psí plemena. V každém případě vám přijdou vhod chovatelské potřeby Můj Mazlík, které nabízí kompletní sortiment od A do Z!

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */