Bydlení

4 senzačních nápady, jak si vyzdobit home office

Odborníci na bytový design radí, aby lidé pracující z domova nepodceňovali útulnost a funkčnost v prostředí home office. Jinými slovy: pracovnu bychom měli uzpůsobit tak, aby podněcovala k co nejlepšímu výkonu. Pokud máte pocit, že se vám doma nepracuje tak, jako v regulérní kanceláři, učiňte pár jednoduchých změn. Prozradíme vám inspirativní tipy, které vylepší prostor, a tím podpoří vaši kreativitu i chuť do práce.

1. Myslete stylově

Spousta lidí pohlíží na pracovnu jako na „nutné zlo“. Tedy prostor, který doma být musí, ale ve skutečnosti tam nemá co dělat. Je to špatný přístup, protože odvádí pozornost od skutečnosti, že i home office může vypadat skvěle. Pojměte domácí kancelář jako projekt, od něhož čekáte více než jen dostatek místa na práci. Vytvořte reprezentativní místo, které budete hrdě předvádět návštěvám. Stylové záclony jsou jistě skvělým začátkem, ale nemusíte se bát ani větších investic.

2. Obklopte se inspirujícími barvami

Barevná kompozice má zásadní vliv na to, jak se v dané místnosti cítíme. V pracovně volte odstíny, které na vás působí příjemně a podporují u vás chuť k práci. Stěny je vhodné vymalovat neutrálními tóny, ale dekorace a bytový textil – záclony, přehozy, závěsy apod. by měly prostor rozjasnit.

3. Dejte zelenou zelené

Zelená by v pracovně rozhodně neměla chybět, ovšem na mysli nemáme závěsy ani jiné bytové textilie – i když i těm zelená sluší. Čím byste se při práci měli obklopit (ne doslova – stačit jich bude pár), jsou rostliny. Stačí pár květináčů, ale chybět by určitě neměly. Velmi oblíbené jsou dřevěné květináče.

4. Přidejte špetku umění

Celkový dojem z prostoru snadno umocníte pomocí vhodně zvolených dekorací. Znamenitou volbou je umění, které k vám hovoří – motivuje vás, vytváří pozitivní vibrace a vnáší do prostoru potřebnou energii. Pamatujte, že méně je více; podstatné není množství dekorací, ale jejich provedení.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

/* ]]> */